ט"ו תשרי, תשע"ט | 24.09.2018 | 21:24

        הדפסה gohome
Maariv
 
Print Edition
הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה: ירידה של אחוז אחד במדד מחירי הדירות
משה כהן,ג'ון בן זקן
03/15/2018
במחירי הדירות החדשות נרשמה ירידה ממוצעת של 2.1 אחוזים. במחוז ירושלים נרשמה הירידה הגבוהה ביותר. כחלון: "שיא של 12 שנים - המשימה טרם הושלמה"
 
מסתמן מפנה בשוק הדיור בישראל. מדד מחירי הדירות בחודשים דצמבר-ינואר ירד בשיעור של אחוז אחד לעומת החודשים אוקטובר-נובמבר, כך מסרה היום (חמישי) הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. 
 
במחירי הדירות החדשות נרשמה ירידה ממוצעת של 2.1 אחוז. ככל הנראה למבצעי מחיר למשתכן של שר האוצר משה כחלון הייתה השפעה על הירידה מאחר שהם היוו כעשרים אחוז מסך העסקאות. 
 
בלמ"ס ציינו עוד שהאזור בו נרשמה הירידה הגבוהה ביותר היה במחוז ירושלים - 3.1%. במחוז הצפון נרשמה ירידה של 1.6%. בחיפה ירידה 0.4% במרכז 0.3% ובתל אביב 0.8%. במחוז הדרום נרשמה ירידה מתונה יותר של 0.3%. בלמ"ס ציינו עוד שמדובר בירידה מתמשכת של ארבעה חודשים במחירי הדיור, אך במהלך השנה האחרונה מחירי הדירות עלו בקצב מתון של 1.2%. עוד מסרה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שמדד המחירים לצרכן עלה בחודש פברואר בשיעור מזערי של 0.1% בלבד.
 
שר האוצר, משה כחלון צייץ הערב בחשבון הטוויטר שלו כי מדובר ב"‏חודש רביעי ברציפות של ירידה במחירי הדירות - שיא של 12 שנים. המשימה טרם הושלמה, ממשיכים בכל הכח!"
print gohome
print
--%>