י"ז תשרי, תשע"ט | 26.09.2018 | 14:31

        הדפסה gohome
Maariv
 
Print Edition
למרות החום: כ-70 אלף ישראלים יצאו לטייל ביומו הראשון של החג
יובל בגנו
09/10/2018
עם ישראל ותיירים רבים פקדו את שמורות הטבע והגנים הלאומיים וכ-2,000 לנו בחניוני הלילה. בין האתרים הבולטים היו הגנים הלאומיים גן השלושה, קיסריה, מצדה ושמורות הטבע עין גדי והבניאס
 
כ-70 אלף מטיילים פקדו היום (שני) את שמורות הטבע והגנים הלאומיים, וכ-2,000 לנו בחניוני הלילה. בין האתרים הבולטים היו הגנים הלאומיים גן השלושה, קיסריה, מצדה, אשקלון וירקון תל אפק, ושמורות הטבע עין גדי ובניאס.

בעוד שבמרכז נרשמה תנועה ערה של מטיילים, בדרום נמסר על תנועה דלילה בפארקים וביערות. ביערות בן שמן הייתה תפוסה של 50%, בעוד שבפארק קנדה נרשמה תפוסה של 70% ובפארק בריטניה ופארק עדולם תפוסה של 40%. כמו כן, ביערות אזור ההר עמינדב, סטף ופארק ירושלים נרשמה תפוסה של 50%, כשלעומת זאת ביערות אילנות וחורשים הייתה תפוסה של 50%.

רעיה שורקי, ראש חטיבת קהל וקהילה ברשות שמורות הטבע והגנים, מסרה כי "כ-2,000 מבקרים בחרו לחגוג את ערב החג בחניוני הלילה של רשות הטבע והגנים תחת כיפת השמים ונהנו מארוח של מליון כוכבים. למרות מזג האוויר החם כ-70 אלף מבקרים טיילו הצטרפו להדרכות תצפיות נוף, ופעילויות בשמורות ובגנים. אנחנו מזמינים את הצבור להצטרף גם מחר למגוון הפעילויות באתרים, להעיף עפיפוני תקווה ולבקש משאלות. פרטים באתר רשות הטבע והגנים, חג שמח".

הזריחה הראשונה של השנה החדשה. צילום: נעה גורדון, רשות שמורות הטבע והגנים
print gohome
print
--%>