ט"ו תשרי, תשע"ט | 24.09.2018 | 08:49

        הדפסה gohome
Maariv
 
Print Edition
ה-FBI: רוסיה אחראית לשימוש בנשק קולי נגד שגרירות ארה"ב בקובה
רויטרס
09/11/2018
החקירה לגבי הנזק הבריאותי בקרב אנשי הסגל הדיפלומטי בהוואנה ובסין העלתה כי הראיות מצביעות לעבר מוסקבה, אולם אינן חד משמעיות. מספר דיפלומטים סבלו מפגיעה מוחית
 
רוסיה היא החשודה העיקרית בפגיעה בבריאותם של אנשי הסגל הדיפלומטי של ארצות הברית בקובה ובסין, כך עולה מהחקירה של של סוכנויות המודיעין של של ארה"ב, על פי דיווח ב-NBC מהיום (שלישי), שציטטה גורמים המעורים בפרשה. במחלקת המדינה מעריכים כי הפגיעה נגרמה מנשק אלקטרו-מגנטי או קולי.
 
ראיות למעורבות של מוסקבה הגיעו לידי ה-FBI, ה-CIA וסוכנויות נוספות. עם זאת, הן לא מספיק חד משמעיות על מנת שוושינגטון תפנה אצבע מאשימה כלפי רוסיה באופן רשמי.
 
ביולי אמרו גורמים אמריקאים שהם עדיין חוקרים את בעיות הבריאות בשגרירות בהוואנה, ולא יודעים מה או מי עומד מאחוריהן. 26 אמריקאים נפגעו במחלה המסתורית שפרצה ב-2016. התסמינים מהם סבלו הנפגעים - אובדן שמיעה, טנטון באוזניים, ורטיגו, כאבי ראש ועייפות - מתאימים לפגיעת מוח קלה. ביוני השיבה החזירה מחלקת המדינה של ארה"ב כמה מאנשיה שהוצבו בגואנגז'ו, סין, בגלל חשש שהם סובלים ממחלה הדומה לפגיעת מוח.
 
על פי הדיווח, גורמים בממשל טראמפ ובקונגרס אמרו כי בצבא ארצות הברית ביקשו להבין באיזה נשק מדובר, ובדקו מספר אמצעים על בעלי חיים.
 
 
 
print gohome
print
--%>