הסיפור הזה הולך ארבע שנים אחורה, אל פגישה שנערכה במשרדו המהודר של איש העסקים עתיר הממון י', באחד המגדלים במתחם הבורסה ברמת גן. י', שניהל קרבות משפטיים מרים ורוויי אמוציות מול שותפו לעסקים, החזיק בידו חומרים שהעידו, כך לתחושתו, על התנהלות בעייתית מאוד שסבבה את פעילותו של השותף, וניסה לעניין בהם כמה עיתונאים.סמוך למחצית שנת 2010 המליץ עורך הדין רונאל פישר לי' לפנות אל מיקי רוזנטל, אז כתב תחקירים של תוכנית "המקור" בערוץ 10, כדי שזה יכין תחקיר על אודות היריב העיקש. "סמוך עלי, אני מכיר אותו, הוא בסדר", אמר עו"ד פישר לי', "כדאי לך ללכת איתו".בין רוזנטל לפישר יש קשר קרוב ארוך שנים. "הוא עורך דין שלי, הוא חבר שלי, אני אוהב אותו אהבת נפש", הגדיר רוזנטל באחת ההזדמנויות את יחסו לפישר. השניים הגישו בעבר בצוותא את תוכנית הטלוויזיה "גברים בשחור" בערוץ 2. קודם לכן הזמין רוזנטל את פישר להופיע אצלו בפינה קבועה בתוכנית התחקירים "בולדוזר", שהגיש באותו ערוץ.מאוחר יותר ליווה פישר את העיתונאי הלוחם בשחיתות בהכנת סרטו "שיטת השקשוקה", על אודות משפחת עופר, ואף הופיע בסרט בעצמו. כשרוזנטל נתבע בעקבות הסרט על ידי עידן עופר והחברה לישראל, ייצג אותו עו"ד פישר עד להסכם הפשרה. שלושה חודשים עברו מהחתימה על ההסכם הזה ועד לפגישה המדוברת במשרדיו של י'. רוזנטל זומן לשם, כאמור, כדי שי' יוכל להעביר לו את החומרים לצורך הכנת התחקיר. בפגישה הזו, לפחות בחלק ממנה, נכח גם עו"ד פישר. בשלב מסוים יצאו פישר וי' והותירו את רוזנטל עם אנשיו של י', כדי שאלה יציגו לו את הדברים. בימים הבאים המשיך רוזנטל לעבוד על התחקיר במרץ והחל בצילומים ובראיונות.
מכחיש שידע על נוכחותו של פישר. רוזנטל. צילום: פלאש 90מסמכים שבידי "מעריב-סופהשבוע" מלמדים שכעבור חודשיים מהפגישה, ב-8 ביולי 2010, שילם איש העסקים י' 225,504 שקל, בהמחאה אחת, לפקודתו של עו"ד פישר, עבור "שכר טרחה - ייעוץ משפטי".בסביבתו של י' טענו השבוע כי התשלום בוצע, כפי שמופיע בחשבונית, עבור ייעוץ משפטי ועבור עבודות שונות נוספות. ואולם, עדים שונים, שאינם קשורים זה לזה, העידו בפני "מעריב-סופהשבוע" כי איש העסקים י' סיפר להם לפני זמן רב כי שילם לעו"ד פישר כסף עבור קידום התחקיר של רוזנטל, ששלושה חודשים אחר כך, במהלך חודש אוקטובר, כבר רצו על המסך הקדימונים לכתבה.חובה להדגיש כי אין כל ראיה למעורבותו של רוזנטל, היום חבר כנסת מטעם מפלגת העבודה, במה שנסגר בין פישר לי'.ח"כ רוזנטל מסר בתגובה כי החומרים על אודות התחקיר המדובר נולדו משאריות שנותרו בידיו לאחר שפרסם תחקיר בעניין דומה חודשים ארוכים קודם לכן. "למען הסר ספק, מלבד שכרי בערוץ 10 לא קיבלתי שום תמורה או הבטחה לתמורה או טובת הנאה כלשהי בגין התחקיר הנ"ל, או בעבור כל תחקיר או כתבה אחרת שעשיתי בתולדותי כעיתונאי".באשר לפגישה במשרדו של י' מסר רוזנטל: "לעניין זה ודאי ברי לך, כי עיתונאי לא אמור להסגיר את מקורותיו, ברם לא אכחיש כי נפגשתי גם עם אנשים שמתחרים עם מר מ' (האיש שעל אודותיו נכתב התחקיר - ק"ל)". רוזנטל טען עוד כי "בשום פגישה שערכתי עם מגוון מקורות בנוגע לכתב ה זו לא ידוע לי היום , ולא היית ה לי שום ידיעה בזמן אמת על נוכחות של עו"ד רונאל פישר בקרבת מקום".ואולם, כאמור, בידי "מעריב-סופהשבוע" עדויות הסותרות את הטענה הזו של ח"כ רוזנטל, עדויות המלמדות כי פישר נכח עם רוזנטל באותה פגישה במשרדו של י'. רוזנטל מסר עוד כי אין לו ידיעה באשר לשאלה מי הפנה את י' אליו. באשר לקשריו עם עו"ד פישר: "אני מאשר כי בעבר היו יחסי חברות ביני לבין מר פישר. בנוסף, אני מאשר כי עו"ד פישר ייצג אותי". רוזנטל הבהיר עוד כי אין לו מידע על העברת הכספים מי' לעו"ד פישר ועל אמירתו של י' כאילו שולם כסף עבור קידום התחקיר. "בכל הקשור אלי אישית, מובן שאם אכן דברים כאלה נאמרו, אין להם שחר".
קיבל כסף עבור תחקיר? פישר. צילום: עדי אבישייצוין, כי חומרים הקשורים לפרשה הזו מצויים בידי משטרת ישראל.

רוזנטל, כאמור, מכחיש כל קשר של רונאל פישר אל התחקיר המדובר, אבל זו אינה הפעם הראשונה שהקשר בין השניים מעלה לכל הפחות שאלות של ניגוד עניינים ואתיקה. פעם אחת עלו שאלות כאלה כשרוזנטל ופישר ראיינו יחדיו בתוכניתם "גברים בשחור" את איש העסקים ארקדי גאידמק, וכעבור ימים ספורים נמסר על מינויו של פישר לפרקליטו של גאידמק.את הסיפור הנוסף, שיובא כאן, חשף עמיתי, כתב הפלילים אמיר זוהר, בכתבה שפרסם בבלוג שלו "פוסטה" לפני כשלוש שנים וחצי. זוהר גולל אז את הסיפור שמאחורי הקלעים בפרק אחד של תוכנית התחקירים "בולדוזר", שהגיש בעבר רוזנטל, פרק שעסק בנושא פלישות של עבריינים לקרקעות ציבוריות. בין היתר פורסם בפרק הזה תחקיר על קרקע של קק"ל בגבעתיים, שהוחכרה ליזם מקומי ושאליה פלש העבריין ניסים אלפרון. רונאל פישר, חברו של רוזנטל, זכה לפינה קבועה בתוכנית הזו, כמומחה לענייני משפט ובירוקרטיה, ובסיומה גם השיב לשאלות של גולשים בנושאי התוכנית בפורום של "בולדוזר" באינטרנט.מה שלא ידעו צופי התחקיר זה שפישר הוא פרקליטו של ניסים אלפרון, שעניינו כיכב בתוכנית. פישר ייצג את אלפרון בהליך פלילי ואף בהליך אזרחי, שבו תבע להותיר את הקרקע ברשותו או לחלופין לפצות אותו, הליך שהסתיים בפשרה שבה קיבל הפולש אלפרון סכום עתק של שני מיליון שקלים.
פישר ייצג גם אותו. ניסים אלפרון. צילום: אלוני מוראמיר זוהר, שכאמור חשף את הסיפור הזה, שאל את רוזנטל כמה שאלות על ניגוד העניינים של
החבר פישר, ותהה אם רוזנטל לא חושב שהיה רצוי שהצופים שלו יידעו שפישר, חברו, שמופיע איתו בתוכנית, מייצג את אחד מכוכביה. "לא ידעתי שאלפרון לקוח שלו", הסביר רוזנטל לזוהר. "הכנתי את הכתבה בנפרד".  ממשרדו של רונאל פישר נמסר: "עו"ד פישר לא עושה הנחות, לא לעצמו ולא לאחרים, כאשר הדבר נוגע לטיפול בלקוחות המשרד, ולכן ברור מדוע הצלחותיו ויכולותיו המוכחות ממריצות גורמים שונים ואינטרסנטים לנסות ולפגוע בו. המשרד מעולם לא זכה להנחות מגורמי אכיפה שונים ובמסגרת הטיפול המשפטי, נלחם הוא והופך כל אבן, ומעלה כל טענה, מבלי לחשוש מדבר. גם כעת, דבר לא ימנע ממשרדנו להמשיך ולתת את השירות הטוב ביותר עבור לקוחותיו. עו"ד פישר עושה כל הדרוש לבירור הדברים במהרה, ומשכך, אנו משוכנעים, כי הסיפור יחלוף בלא כלום".