"שמש", שידורים חוזרים, ערוץ הילדים  "אבא, בבר מצווה אני רוצה לעלות לתורה", בישר לי בשבוע שעבר הילד. יש לו עוד שנתיים עד שיגיע הזמן, שבהן קרוב לוודאי ישנה את דעתו עוד 50 פעם, אבל עד היום היה איתן בהחלטה לא לעלות לתורה. מה גרם לך לשנות את דעתך, אני שואל אותו. אחת הדמויות בסדרה "שמש", הוא מסביר, עלתה לתורה בבוא זמנה ואחרי כן חתן הבר מצווה הרגיש ממש גבר. שיהיה לבריאות, אני אומר לו, זה הבר מצווה שלך ורק אתה תחליט. "אבא, מה זה פטור מהצבא? איך מקבלים פטור?", שואל אותי אחרי שעה אחיו הקטן של זה שיהיה עוד שנתיים בר מצווה. מאיפה שמעת על פטור, אני שואל אותו בהשתוממות. טנצר מ"שמש" אמר שקיבל פטור מהצבא, אז רציתי לדעת מה זה, מסביר הזוטר. זה היה הסדין האדום. קמתי ממקום המרבץ שלי, דהרתי אל הטלוויזיה וכיביתי אותה מיד. הפעולה הבאה הייתה הודעה חד משמעית שהם לא צופים יותר בסדרה "שמש", או בשם החדש שניתן לה בביתנו: רפש. יוסבר כאן מיד: בר מצווה ופטור מהצבא הם לא הנושאים העומדים כאן על הפרק. הדאגה היא שעולם המושגים של הנוער בביתי נבנה, או לפחות מועשר, על ידי צביקה הדר והרפש שלו, וזו כבר עילה למלחמה. שמש-רפש מוקרנת בשידור חוזר כבר לא מעט זמן, ובערוץ הילדים דווקא. היה שם מי שחשב שהדיונים על השדיים של הבלונדינית הסתומה שמגלמת אורלי ויינרמן ראויים לילדים ומיקם בערוץ את הסדרה. מעניין אגב מדוע לא הציבו את הסדרה בערוץ הידברות, בין הטפה מיסיונרית של הרב זמיר כהן לדיון על הלכות יום כיפור.הנוער בביתי, שמודר בהחלטה נוקשה ממרביתן המכריעה של תוכניות הריאליטי, זכה ברגע של חולשה לאישור צפייה ברפש. זה אוגוסט, זה סוף החופש, אני בקריסה מוחלטת, וגם כשהגעגועים והנעירות הרעשניות עולות מהטלוויזיה, כבר איבדתי את יכולת ההתנגדות. עוד כמה ימים וזה נגמר, אני מנחם את עצמי ואת מצפוני. כשאני חולף ליד המסך בסלון ומתעכב שם מעט, קשה לי להבין כיצד רפש שרדה במשך שמונה או תשע עונות בישראל. היא צעקנית, ההומור שלה רדוד, חסר אינטליגנציה ובעיקר לא מצחיק. אולי משום שהיינו צעירים באותם ימים במונחים של טלוויזיה, שורדים מיוסרים של ערוץ 1 והיינו צמאים לקבל כל מוצר שאינו ויצטום ואחימאיר, הסכמנו לספוג את המוצר הירוד הזה בשקיקה. 

אולי היום, בגלל שלפחות לכאורה, כשאנו צופים מפותחים ומשוכללים יותר, צרכנים כפייתיים של ריאליטי דור 3 בחופי ברזיל ובאיים קריביים, לא נקנה את "שמש" מרחוב יהודה הלוי, ועל כן, כדי לסחוט מהמוצר המיושן עוד כמה טיפות, מציבים אותו בערוץ הילדים. ילדים הרי אוכלים הכל. אין להם פילטרים של ביקורת. הם הרי לא יתרעמו, אם כבר יצהלו, כשיתפתח עוד דיון על השדיים של עוגן הסתומה. מי שאשם כאן הוא כמובן אני. בסוף החופש, בלחות הבלתי נסבלת הזו של אוגוסט, הנחתי לעצמי לקרוס ולא הבחנתי שצביקה הדר תפס את מקומי כמחנך הילדים בבית. טעויות אפשר לתקן. מעבר לסף הדלת אצלי בבית לצביקה הדר ורפש שלו אין יותר דריסת רגל. "לכודים ברשת", יס דוקו, רביעי, 28.8 , 21:00  "לכודים ברשת" הוא סרט מפחיד. כל הורה שמאבד את ילדו אי שם מול מסך המחשב, לא יכול שלא לשקשק. אפשר כמובן למכור לעצמנו את הסיפור המרגיע שמדובר בסין, זאת התרבות הסינית, הצרות הסיניות ואצלנו במערב זה לא יכול לקרות. אבל זה כן יכול. זה כבר קורה. סין היא המדינה הראשונה בעולם שהכריזה על התמכרות לאינטרנט כעל בעיה קלינית, ובסין כמו בסין: בלי היסוס הקימו ברחבי מדינת הענק למעלה מ-400 מרכזי גמילה לנוער המוגדר כמכור.מהו מכור? למשל נערים שנושרים מבתי ספר ומשחקים יממות שלמות משחקי מחשב בבית או בקפה אינטרנט הסמוך לביתם. קפה אינטרנט סיני הוא מקום מעורר יראה. מאות ואלפי נערים סינים יושבים בפנים קפואות חסרות הבעה מול אלפי מסכי מחשב, ולוחמים באויבים וירטואלים במשחקי מחשב. אתה מסתכל עליהם ולא יודע איפה הרובוט: זה שמנצנץ על המסך או זה שיושב על הכיסא מולו.ולבוסים בסין, כידוע, יש פתיל קצר. הם הרגישו שזה יותר מדי. יותר מדי מי יודע כמה אלפים תקועים שם שעות ויממות שלמות, אז היכן שבמערב היו מתפתחים פולמוס ודיונים אינסופיים בתקשורת ובפרלמנטים, הסינים עשו מה שהם יודעים היטב: התחילו לכלוא את הנוער המכור במחנות. במחנה חיים בני הנוער במשטר צבאי, מאזינים להרצאות ועוברים טיפול אישי ומשפחתי בידי צוות פסיכולוגי ופסיכיאטרי. זה לא משטר אימה, על הקיר לא תלויה תמונת מאו ולא מדובר בשטיפת המוח הישנה והטובה. ההתלבטות של הצוות הרפואי אמיתית, וכולם גם יחד מחפשים דרך ללבו של כל מטופל מכור.

וגם הבעיה אמיתית. השאלה מדוע היא מתבטאת בסין בחריפות כזו בטח שווה דיון חברתי גיאוגרפי, אבל טועה מי שמבקש להירגע במחשבה שהמחלה תעצור בגבולות החומה הסינית. המגיפה יצאה לדרך לפני שנים גם במערב. גם פה טמטמת הפנים הבוהות במסך הולכת ומתפשטת. גם כאן היכולת החברתית והיכולת לפגוש ולחוש את האחר הולכות ומתנוונות. עוד תראו שבקרוב יתחילו להגיד כאן שהמודל הסיני לא לגמרי רע. "שער השבת", יום שבת, ערוץ הספורט חיכינו חיכינו שתחזור, ליגת הכדורגל שלנו, וביום שבת האחרון היא שבה הביתה. האמת? היה תענוג. האמיצים נסעו להזיע ביציעים במגרשים. האמיצים פחות התיישבו על הכורסה בסלון הממוזג, ויחד אלה גם אלה הנחנו לנערים עם הסטופקס להשתעשע לפנינו. באמת שהיה תענוג. לתוכנית "שער השבת" הצטרף כפרשן המאמן גיא לוי בכניסה נאה, מתובלת במונולוג שנון על חיי מאמן, עם עצות מצוינות להאיר פנים גם לקהל הבבונים הפחות מתורבת ביציע, כדי שלא ימררו לו יותר מדי את החיים כשיגיעו הימים הקשים, והם יגיעו. בחייה של כל קבוצה מגיעים ימים קשים, וגיא לוי הראה שלא רק כדורגל הוא מבין, גם את חשיבותו של חוסר הצורך ברצינות-מלאת-אוויר-חם-זוהיר-בהלולית- עמי-פזטלית מול המיקרופון והמצלמה הוא תופס. מצד שני, בטמפרנט השקט, האדיב שלו, מצטרף גיא לוי לצוות מנומס הכולל את יונתן כהן, מוטי פשכצקי ועומרי אפק, ומשלים רביעייה של יותר ילדי כאפות זכאים לתעודת בגרות, ופחות פרֵחים מפצחי גרעינים טורפי מיקרופון, שהוריהם, על אותו משקל, מוזמנים פעם אחר פעם אל המנהלת לדיון על הישגיהם הנמוכים והתנהגותם הרעה בין כותלי בית הספר. ערוץ הספורט הצטיין בעבר בהולדת תוכנית השאגות המבריקה "יציע העיתונות". כמה מכוכבי תקשורת הספורט העכשוויים מצאו בה במה הולמת ופורייה. ראש וראשון הוא כמובן הקוף שהפך לעילוי תקשורתי בתחומו. גם שליימה שגשג ומשגשג בה, ואייל ברקוביץ', ומשה פרימו, ומליניאק, וצביקה שרף - אפשר לחלוק על תרומתם העיתונאית של המשתתפים בה, אי אפשר לערער על תרומתם לאמנות השאגה, ויציעים כידוע חיים על שאגות. חלק מאנשיה של "יציע העיתונות" התפזרו למקומות אחרים. חלקם ממשיכים לשאוג על כיסאות "יציע העיתונות". אלא שבינתיים נוצרה תופעה חדשה: אין שואגים חדשים. ישנו גרעין שואגים קבוע, המופיע בטלוויזיה, בתחנות רדיו אזוריות, חבריו נודדים מאולפן לאולפן, כאן מצטרף מאיר איינשטיין, שם אראל סג"ל, אבל בסופו של מיקרופון אלו אותם קופמן, פרימו, ברקוביץ', צביקה שרף ושליימה.
שלמה שרף. איפה היורש. צילום: פלאש 90הצטרפותו של גיא לוי ל"שער השבת" מדגישה את התופעה. גיא לוי מדגים שנינות, אבל בשאגות הוא תינוק בן יומו. עולם הטלוויזיה הצרחנית מחכה כבר מספר שנים לכוכב הבא שלו וזה לא מגיע. והרי באמת יש להודות: כמה כבר אפשר לשמוע את פרימו. הבו לנו רון קופמן חדש.לראות 
"קצה האגם", הוט vod  נוף טבע ניו זילנדי פראי, בתו בת ה-12 של הגנגסטר המקומי בחודש החמישי להריונה מנסה להתאבד באגם ומוצאת עצמה במרכז שיקום לנשים על גדת האגם. שוטרת חוקרת מגלה צללים בעברה. תסריט בעל תפניות חריפות, מהלך על גדת הביזאר. הסדרה זכתה לשבחים רבים ולמועמדויות לפרסים. בצדק. שווה את הזמן.לראות (2)
"ג'ניפר לינץ' בהודו", הוט 8  הבמאית ג'ניפר לינץ', בתו של הבמאי דיוויד לינץ', נסעה לבוליווד בהודו לעשות סרט על אלת הנחש. הקצב ההודי מוציא את הבמאית האמריקאית מדעתה. אין חשמל, המזגן לא עובד. העובדים דורשים הפסקת תה והפסקת פירות. לפעלולנים אין ביטוח, והרי אם ייהרגו יחזרו בצ'יק צ'ק בתור ציפור. מה יהיה? יהיה טוטו. מצחיק מצחיק.