"מוקדם עדיין לקבור את איש העסקים נוחי דנקנר. הוא עוד לא נפל וזה לא סוף הדרך מבחינתו. הוא צעיר והחיים נמשכים הלאה". כך אומר איש העסקים אליעזר פישמן בראיון מיוחד ל"סופהשבוע". "כשפרשת הלירה הטורקית התפוצצה (שבמהלכה הפסיד פישמן כ-400 מיליון דולר - י"ש) הייתי צעיר יותר אך יצאתי מזה", הוסיף.פישמן, שמימש בשנתיים האחרונות נכסים בהיקף של 5.5 מיליארד שקל, מושקע בתחומי הנדל"ן, התקשורת, הקמעונאות, הדלק ועוד. בתשובה לשאלה אם דנקנר נפגע בגלל מעמדו "כטייקון-על" אמר: "בטח שהוא קיבל יחס רע. אצלנו, כשאנשים למעלה - אוהבים להעריץ אותם, אבל ברגע שהם נופלים, אוהבים להשפיל אותם ולדרוך עליהם".על האפשרות שדנקנר יכריז על פשיטת רגל מוסיף פישמן: "לא הייתי ממליץ לו לעשות את זה. בתקשורת גומרים אותו, אם הוא יחליט שהוא מרים ידיים מאי.די.בי אז הוא יעבור הלאה".
פישמן, לא ממליץ על פשיטת רגל. צילום: פלאש 90מה הטעויות שעשה דנקנר, האם אי שמירת נזילות מספקת? האם קניית "מעריב"?
"זו לא שאלה של נזילות, כולנו עושים טעויות כל יום. ייתכן שהיום אני עושה טעויות שאת תוצאותיהן אדע בתוך ארבע-חמש שנים. רק אתם בתקשורת שכותבים מאמרים לא עושים טעויות. אז הוא הפסיד ב'מעריב', אז מה? אם הוא היה מרוויח, אף אחד לא היה אומר שמדובר בעסקה לא נכונה. אי אפשר להיות חכם בדיעבד כל הזמן".באו אליו בטענות על חלוקת דיווידנד במזומן שמשך לעצמו.
"אם יש משהו שמעצבן אותי, זו הטענה הזאת. מרבית כספי הדיווידנדים הגיעו לאותם גופים מוסדיים שהשקיעו במניות אי.די.בי בכל קומות הפירמידה. היקף הדיווידנד שחולק להם עולה על זה שקיבל דנקנר. החלק שלו היה שולי שבשולי, אבל כאשר תכניס כסף'. דנקנר טעה כשרכש בכסף עוד מניות של אי.די.בי".אולי הוא טעה בהתנהלות מול הגופים המוסדיים?
"אין מושג כזה 'גופים מוסדיים'. זו אינה כתובת אחת, מדובר ב-28-30 גופים שלא מנהלים את כספם, אלא את כספי הציבור. אי אפשר לסגור איתם שום דבר. במדינות אחרות בעולם יש סידור שבו אפשר להגיע להסדר כשעסק מסתבך. אצלנו לא, ואחרי משבר אי.די.בי הגיע הזמן לשנות את המצב הזה. על הבנקים אני סומך הרבה יותר מהמוסדיים. אצלם מילה זה מילה".האם אתה מכיר את המשקיע החדש המעוניין באי.די.בי, מוטי בן משה?
"אני לא יודע מי זה בכלל. לא שמעתי עליו עד היום". 
פישמן על דנקנר: "כולנו עושים טעויות". צילום: פלאש 90