לארי אליסון, מנכ"ל חברת התוכנה אורקל, הודיע היום (ה') על פרישתו מניהול החברה אותה ייסד ב-1977 והפכה אותו לאחד האנשים העשירים בעולם.אליסון הוא אחד האחרונים מהדור הראשון של מנהלים-ידוענים לעזוב את תפקידו. יחד עם ביל גייטס וסטיב ג'ובס, הוא הפך את המחשב ממוצר המצוי בחדרים האחוריים של מוסדות גדולים למוצר של החיים היום-יומיים.לדברי אליסון בן ה-70, עזיבתו היא חלק מתהליך מתוכנן של ירושה. הוא יהפוך ליושב ראש החברה וימשיך לעבוד על הצד הטכנולוגי, נמסר מהחברה, שעוסקת בפיתוח תוכנה וחומרה לאחסון מידע ותוכנות ניהול פיננסי.
ימשיך לעבוד על הצד הטכנולוגי.  אליסון. צילום: רויטרסאת מקומו של אליסון ימלאו שניים: מארק הרד, נשיא משותף של החברה שהיה אחראי על המכירות והשירות, וצפרא כץ, נשיאה משותפת וסמנכ"לית הכספים, שהיתה אחראית על הפעילות היומיומית של החברה. אין זה רגיל עבור חברות טכנולוגיה גדולות לחלק את הסמכויות, אולם עד עתה השניים שיתפו פעולה בניהולה בפועל.צפרא כץ נולדה בחולון ובגיל שש עברה עם משפחתה למסצ'וסטס. היא בעלת תואר ראשון במנהל עסקים ותואר דוקטור במשפטים מאוניברסיטת פנסילבניה.כץ שימשה במספר תפקידי מפתח בבנקאות העולמית מאז 1986 והיא מילאה תפקידים בכירים בבנקי השקעות בעולם.
צפרא כץ. מחולון להנהלת אח החברות הגדולות בעולם. צילום: אילן קוסטיקה (ויקיפדיה)את דרכה באורקל החלה באפריל 1999 ובאוקטובר 2001 צורפה לדירקטוריון החברה. בינואר 2004 מונתה לנשיאת החברה, ובנובמבר 2005 מונתה גם לסמנכ"ל הכספים של החברה, תפקיד בו כיהנה עד לחודש ספטמבר 2008, ושוב, החל מאפריל 2011.היא הייתה הכוח המניע בהשתלטותה של אורקל על חברת PeopleSoft, במחיר של 10.3 מיליארד דולר. במאי 2008 מונתה לכהונה בת שלוש שנים בדירקטוריון בנק ההשקעות HSBC.בשנת 2009 נבחרה למקום ה-16 בדירוג הנשים החזקות ביותר בעולם במגזין הכלכלי היוקרתי פורבס. ‏‏באותה השנה גם דורגה על ידי מגזין פורצ'ן כאישה ה-12 בהשפעתה על עולם העסקים. בשנת 2010 נמנתה כאישה בעלת השכר הגבוה ביותר בארצות הברית (כ-42 מיליון דולר).‏היא נשואה לגל תירוש ולהם שני ילדים.