"אני לא רואה שום סיכוי ששידורי המונדיאל ישובשו", כך מצהיר הבוקר אחד האנשים הכי מזוהים עם הספורט בערוץ הראשון ועם רשות השידור, אורי לוי. "גם לעובדים ברור ששידורי המונדיאל הם לטובת המאבק ואסור להפוך את האיום הזה למשהו שיגרום לציבור לכעוס עוד יותר".יממה לאחר שהכנסת העבירה בקריאה ראשונה את התיקון לחוק רשות השידור, עובדי הערוץ נראים ונשמעים כאילו חרב עליהם עולמם. לרובם אסור להתראיין אבל אף אחד לא אומר לא לאחד האנשים שנחשבים לעמודי התווך של הערוץ הראשון.אורי לוי מצהיר הבוקר כי "נעשו טעויות" ויודע לומר שלשר ארדן יש עוד דרך ארוכה לסגור את מקום עבודתו שלו ושל 1900 חבריו. "זה לא פשוט לשדר בטלויזיה משדר חשוב בזמן שבכנסת חורצים גורלות. יושבים לידי באולפן עובדים שעושים עבודה מצויינת וחשובה ואני רואה בזווית העין שלי איך הם שקועים בטלפונים מחפשים תקווה בדיווחים מהכנסת", אמר לוי.
לו אף אחד לא אמור לא להתראיין. לוי. צילום: יח"צלוי מבין שהרשות צריכה לעבור שינוי אבל יודע גם להגיד שהדרך אותה מוביל ארדן היא לא נכונה.  לדבריו, "הדרך היחידה לנהל את המהלך הזה היא באמצעות משא ומתן ולא דרך כפייה. השר ארדן מאוד נחוש אבל גם בצד שלנו יש נחישות רבה ואין שום כוונה להיכנע. השר חייב להבין שהוא יידרש למשא ומתן ואם לא יסכים יידרש לבוא לבתי משפט ושם הוא יצטרך להתמודד עם זה. הסגירה הזו לא תעבור בשקט, זה ילך למאבק והשר יצטרך לבוא ולדבר עם העובדים".לאורך שנים קמו לא מעט וועדות והונחו על השולחנות של וועדי הרשות לא מעט הסכמים ורפורמות. לוי מודה שנעשו טעויות אבל טוען שיש היום אוזן קשבת מצד העובדים: "יש שינוי בתחושה ובאווירה של העובדים שמוכנים לעשות שינוי. אנחנו יודעים שמהלך של סגירה הוא מהלך מאוד מורכב ומסובך ומאוד יקר. הרי נורא קל לבוא לכנסת ולהעביר מהלך פופוליסטי אבל זו לא הדרך".לוי גם מסכים עם זה שלאחר שארדן נחל תבוסה במשרד להגנת העורף שאת סמכויותיו הוא לא הצליח להעביר אליו, יהיה מאוד קשה להוריד אותו מהעץ הגבוהה עליו הוא עלה. ללוי אין ספק שנכונה לעובדים תקופה לא פשוטה אבל הוא מאמין שבסוף יהיה שינוי, אבל לא כמו שמוצג על ידי השר והאוצר.
בגלל הכישלון במשרד להגנת העורף, יהיה קשה להוריד אותו מהעץ. ארדן. צילום: ששון תירם"בסוף זה יהיה הרבה פחות ממה שזה נראה כעת. מעבר לכך שיש כאן דבר שהוא לא תקין, יש פה דבר נורא של מערבות פוליטית של האוצר בתקציב והניהול הרשות. בכל אירופה יש דבר כזה אגרה זה לא הומצא פה וחוץ מזה זה לא ישים להקים ערוץ חדש בפרק הזמן הזה שקובע השר. שלא נדבר על הקמה והפעלה", הוא אומר.