כאחת שמורגלת לראיין אנשים, החלטתי בטור השבועי שלי להציג לחלק מהדמויות של האח הגדול כמה שאלות נוקבות. לפניכם הראיון שלא היה, כשראשון המרואיינים הוא האח הגדול בכבודו ובעצמו.עם עינך הפקוחה על כל הנעשה בבית, בוודאי שמעת אח גדול, שטהוניה סיפרה ללבנה שאתה הבטחת לה שבסוף התוכנית היא תיתן לך חיבוק ונשיקה. התוכל להרחיב בנושא?
האח: "אז הבטחתי לה שהיא תנצח. מה קרה? השנה נבחרה למלכת היופי בת העדה האתיופית ואני ממשיך באותו קו". ובכל זאת, ציבור המסמסים ממורמר, כי אם טהוניה מקבלת יחס מיוחד, אולי כדאי להפסיק לסמס כי ממילא הסיפור מכור. מה תגיד על זה?
האח שותק ואני עוברת לשאלה הבאה. 

למה בחרת דווקא בגילי להיות הרודן הרשע כאשר הוא כבר שנוא מספיק על רוב הדיירים? 
האח: "כי ידעתי שרק הוא יספק את הסחורה". 

אבל לא חשבת מה זה עושה לאשתו ולילדיו, כשאתה תולה תמונות שלו בכל הבית ומאפשר לאחרים לקרוע אותן, או לירוק עליהן, או לבעוט בראש הפסל שלו כמנהג לבנה? האם בכלל בדקת שזה חוקי?  חוץ מזה, לא עדיף היה שמיילי יעמוד במרכז המעגל וכל אחד יירק עליו בתורו במקום לבזבז כסף על תמונות? לשמע המילה "חוקי", קפץ האח כנשוך נחש. 
"אבל זה רק משחק", הוא קרא.  
גילי מיילי, האח חשב מה זה יעשה למשפחה? צילום: יונתן סינדל, פלאש 90


המשכתי להתעקש שאני לא בטוחה שאין פה ביזוי והשפלה של אדם על ידי קריעת התמונות שלו, גם אם זה משחק. הזכרתי לו שאפילו יניב, אותו יניב ששעט אחוז דיבוק לעבר התמונות ותלש אותן בעצמו, הבין לפתע שהיתה פה התאכזרות ושנאה קיצונית, וחש חמלה עד דמעות כשראה את גילי אוסף את התמונות שלו שהושלכו על הרצפה. וכל זה מעשה ידיך להתפאר אח גדול? להעצים את השנאה במקום להשכין שלום? נראה שאתה מקבל קיק רציני מלצפות במוקצה הזה מחמת מיאוס גילי, סועד בשבת לבדו כשכל השאר יושבים ביחד? 
אחינו נעלב: "את סתם נטפלת אלי. אני האח הגדול הרחום והחנון, השפלתי את גילי כדי שבחוץ ירחמו עליו והאהדה אליו תגדל. בגללי היום הוא מוביל בסקרים".צ'וואה טש טש טשהשארתי את האח לעלבונו ופניתי לראיין את המודחת הרביעית דנה המיוחדת. את נורא מצחיקה וצינית, למה לא נתת לזה יותר ביטוי על המסך?דנה: "אני אשמה שעם ישראל טמבל? יאללה".את שלי הסקסולוגית שאלתי איך היא מסבירה שאחת שיש לה "שלוש תארים" (הטעות במקור) מכנה את גילי "חולה נפש", "מנוול" ו"בהמה", והאם היא מכנה כך גם את האנשים בקבוצות הטיפול שלה. היא גיהקה ושאלה את ביז'ו מה כדאי לה לענות, והוא אמר: "צ'וואה טש טש טש".

את אסי עזר שאלתי איך הוא יכול היה לרמוז שביז'ו נחש בגלל נעלי הנחש שלו, אחרי שהוא הוכתר לאיש טוב הלב של הבית? אסי השיב שכמנחה הוא חייב להיות אובייקטיבי ולכן החליט להתנהג בהתאם.

את לבנה: למה התכוונת כשאמרת שביז'ו לא מספיק ערס בשבילך?
לבנה: "שכשאני אומרת לו שאני אתן לו בוקס בפרצוף הוא מתפוצץ מצחוק".

מה רצית שיעשה? שילך איתך מכות? 
לבנה: "לא, אבל לפחות שיהיה גבר ויגיד שאם היינו עכשיו בחוץ, זה מינימום היה נגמר בבית חולים, כמו שאני אמרתי על רוני מיילי".
דנה רן, כולכם טמבלים. צילום: גיא כושי ויריב פיין, יח"צזגזגו הלאהפניתי לטהוניה. ומה יש לך להגיד להגנתך?
טהוניה: "אני שונאת את גילי מיילי ובא לי להקיא לתוך הצלחת שלו ולערבב לו את האוכל עם חרא. וגם שיישרף".

עידכנתי אותה שליאון אמר בחדר האח שהוא בשום פנים ואופן לא ייתן לה לעשות מה שהיא רוצה בבית ושמצידו ישנאו אותו כל האתיופים. שאלתי אותה שאלה ארוכה שלהפתעתי היא הקשיבה לה בסבלנות, כי כשטהוניה רוצה, היא יכולה. 

האם באמת צריך לפחד מלהעיר לך כמו שמעירים לכל אחד אחר רק בגלל שאת אתיופית וזה יתפרש כגזענות? הרי בצורה כזאת את גורמת להתבדלות העדה עוד יותר. את יודעת שבן העדה שלך דני אדינו אבבה, שהוא עיתונאי מוערך, אמר עלייך שאת "צריכה להתאפס ומהר" כי את לא מוסיפה כבוד לעדה?
טהוניה:  "תגידי לו שאכלתי מספיק חרא בחיים ואני לא אתן לאף אחד להגיד לי מה לעשות".

אז למה באת לאח הגדול? 
טהוניה: "אל ת'שגעי אותי שאני לא י'הפוך לך את הפרצוף".

איך את יכולה להחזיק ספר תנ"ך ביד ולקרוא בו עם כל השנאה הזאת? אפילו אלוהים סולח, אז למה את לא יכולה לסלוח לגילי?
טהוניה: "זגזגי לי מהפנים".

ניסיתי להרגיע את הר הגעש המתפרץ הזה ואמרתי לה שהיא יפהפייה אמיתית. הבעת פניה השתנתה והיא השיבה: "טוב, תביאי חיבוק".את גילי שאלתי אם הוא לא מצטער על האמירה האומללה שלו כלפי טהוניה, שיצרה כל כך הרבה שנאה כלפיו. הוא ענה שהוא בכלל לא זוכר מה הוא אמר. הזכרתי לו והוא ענה: "סתם התעצבנתי, אבל אני לא באמת גזען".כששאלתי אותו למה הוא חייב להשתלט על כל פעילות וכל שיחה בבית, הוא עשה לי חיקוי של דון קורליאונה: "כי אני גילי מיילי ואני שולט". הסברתי לו שלא הכול הוא יודע כמו שהוא חושב, ושהמילה "יהירה" היא לא אחת שממהרת, אלא מישהי שוויצרית. דון קורליאונה השיב: "אף אחד לא עובד על גילי מיילי".>>> רוצים את הטורים של מיקי לוין בפייסבוק שלכם? תנו לייק לדה פוסט
טהוניה, נא להתנהג בהתאם. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90