רפאל נדאל זכה בפעם העשירית בטורניר הרולאן גארוס, לאחר ניצחון ענק על סטאן ואוורינקה. הספרדי שלט ללא עוררין לאורך כל שלבי המשחק, כאשר יריבו השווייצרי היווה יריב נרפה לעומת הדומיננטיות של השור ממאיורקה. 

זוהי הזכייה העשירית של רפאל נדאל בטורניר היוקרתי מצרפת, מתוך 15 זכיות בטורנירי גראנד סלאם. ואוורינקה, זוכה הרולאן גארוס בשנת 2015, יכול להיות מאוד מאוכזב מהופעתו בגמר הגראנד סלאם, לאחר שכמעט ולא הצליח להטריד את נדאל ברוב שלבי המשחק. הדרך חזרה אל הטופ העולמי של נדאל הייתה לא פשוטה, אך הזכייה ברולאן גארוס היוותה את החותמת הסופית שרפאל נדאל חזר ובגדול.

המפסיד בגמר הרולאן גארוס, סטאן ואוורינקה המאוכזב, ידע לפרגן ליריבו על היכולת המדהימה הערב: "רפא, אין לי מה לומר לך על היום. היית טוב מדי היום. אתה מהווה דוגמה למופת, והיה לי הכבוד לשחק מולך. ברכות על הזכייה".מערכה הראשונה

ואוורינקה ונדאל פתחו את המערכה בארבעה משחקונים צמודים שהעמידו את התוצאה על 2:2. משחקון השלישי ללא בעיות העלה את נדאל ליתרון 2:3. השור ממאיורקה התחיל להתנגח ביריבו השווייצרי, ושבר את ההגשות ועלה ל-2:4. משם הדרך לניצחון המערכה הייתה בטוחה, כשנדאל שמר על ההגשות שלו, ושוב שבר את ואוורינקה וניצח את המערכה 2:6.

מערכה שנייה

רפאל נדאל המשיך את המומנטום הנהדר מהמערכה הראשונה, ועלה ליתרון מהיר ללא בעיות. המשחקון השני היה המשך ישיר של הלך הרוח במשחק. הספרדי שבר את ההגשות של ואוורינקה ללא קושי, שמר על ההגשות שלו ופתח יתרון בטוח. ואוורינקה התאושש וצמצם את המשחקונים ל-1:3. היה נראה שהשווייצרי חוזר לעניינים ולא מוותר לנדאל במשחקון צמוד, אבל נדאל הצליח לשמור על הגשותיו. ואוורינקה שוב עשה סימנים שהוא חוזר למשחק, אבל נדאל ניצח את המערכה השנייה.

מערכה שלישית

השור ממאיורקה בעוד משחקון בשליטה מוחלטת וניצחון 0:1. נדאל שוב הצליח לשבור את ואוורינקה ועלה ל-0:2. במשחקון השלישי השווייצרי הראה סימני חיים, קיבל עידוד מהקהל וניצח את המשחקון  1:2. ואוורינקה ניסה  להמשיך את המומנטום החיובי, אבל נדאל לא נתן לו להתאושש והגיעו לשובר שיוויון, שאותו ניצח הספרדי 1:3. ואוורינקה שוב פתח את המשחקון בצורה טובה, וכמו לאורך כל המשחק, נדאל  לא נתן לשווייצרי לחזור למשחק והמערכה הלכה פעם נוספת לשובר שיוויון.  השניים לא מרפים ולא מוותרים על המשחקון, בשובר שיוויון צמוד. ואוורינקה קורא לתמיכה מהקהל.  נדאל הצליח להכריע את המשחקון המותח ושבר את השווייצרי עם 1:4. 1:5 קליל לנדאל. נדאל שבר ל-1:6 וזכה בגביע.