חבר המושבים של מיזורי החליט שלא להעמיד לדין את קצין המשטרה הלבן, דארן ווילסון, שאחראי לירי הקטלני לעבר הנער השחור והלא חמוש, מייקל בראון, בחודש אוגוסט האחרון. מדובר באירוע שהצית גל של מחאות אלימות בארה"ב, בעיקר באיזור סנט לואיס.


בעקבות ההחלטה, המונים זועמים יצאו לרחובות, והיו מספר תקריות אלימות. "נקבע כי לא קיימת סיבה סבירה להגיש כל אישום כלפי הקצין ווילסון", אמר התובע בוב מקלוש. משפחתו של בראון, שהיה בן 18 במותו, אמרה כי הם "מאוכזבים עמוקות" מההחלטה.


"למרות שאנחנו מבינים כי רבים אחרים חולקים את הכאב איתנו, אנחנו מבקשים לתעל את התסכול בדרכים שיגרמו לשינוי חיובי", אמרה המשפחה בהצהרה שפורסמה על ידי עורכי הדין שלה. נשיא ארה"ב, ברק אובמה, קרא למפגינים להשאר שלווים, ולמשטרה לנהוג באיפוק. "אנו אומה הבנויה על שלטון החוק ולכן אנחנו צריכים לקבל את העובדה שזו ההחלטה שהתקבלה", אמר אובמה במסיבה עיתונאים.

אבל במחוז פרגוסון, בו נורה הנער, לא ממש הקשיבו למשפחה ולנשיא ארה"ב, והמשיכו להתעמת עם כוחות הביטחון. בחלק מהמקרים היה ניסיון להפוך ניידות משטרה והשוטרים נאלצו להשתמש בגז מדמיע. ירי חי אף נשמע באוויר, אבל ככל הנראה מכיוון המפגינים. כזכור, שלשום נורה נער שחור בן 12 בקליבלנד, כיוון שהחזיק בידו אקדח צעצוע.