בעקבות פרסום התמונות של נשיא המדינה, רובי ריבלין, שר האוצר, יאיר לפיד, שרת המשפטים, ציפי לבני והמפכ"ל, יוחנן דנינו, במדי SS, פנה השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, בדרישה לפתוח בחקירה מיידית ודחופה בנושא.
התמונות עלו לדף פייסבוק שנקרא "נתן זועבי" תחת הכיתוב: "האנטישמים שמתנגדים למדינה יהודית בארץ ישראל!". השר אהרונוביץ' אמר בנושא: "מדובר בחציית קו שחור ואני רואה בחומרה רבה את הפרסומים הללו. כולנו זוכרים היטב לאן הובילה בעבר הסתה מסוג זה ועלינו לפעול במהרה למציאת המעורבים בפרסום והבאתם לדין.

"אין לאפשר ביטויי הסתה באינטרנט וברשתות החברתיות ומחובתנו למגר את האלימות הנפוצה שם. לפני מספר ימים המלצתי בפני ראש הממשלה על שילוב זרועות כל גורמי הביטחון והאכיפה למיגור התופעה. אל לנו כחברה לעצום עין ולאפשר המשך ההסתה והעבריינות ברשת".


"תמונות הזוועה של הנשיא, מפכ"ל המשטרה והשרים במדים נאציים הן צפירת "צבע אדום" לדמוקרטיה הישראלית", אמרו במפלגת העבודה. "כבר היינו שם, בימים השחורים לפני רצח רבין, כבר ראינו לאן תמונות יכולות להוביל. כל אדם שפוי צריך להוקיע את המעשה ועל רשויות החוק לעצור את המסיתים מידית ולהענישם במלוא חומרת הדין".

 יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, אמר: "אני מגנה בכל פה את התמונות הקשות שהופצו בפייסבוק, שבהן נראים נשיא המדינה, מפכ"ל המשטרה ושרי ממשלה במדי אס.אס. אסור לזלזל בשום פעולה חמורה ומתועבת מסוג זה. כפי שהתרענו לא אחת, יסודות של אלימות והסתה פושים כאש בשדה קוצים -כפי שראינו לצערנו גם בהתנכלות המגונה לביה"ס הדו-לשוני בירושלים - ועל כולנו, מכל צדדי השיח הפוליטי, לשלב ידיים כדי להוקיע זאת ולכבות את האש בטרם תכלה אותנו.


"עמידה איתנה על ריבונות ישראלית וזהות לאומית אסור להן להתבטא בדרכים בזויות כאלה. עם מסיתים כאלו קשה לדבר בהיגיון. חבל שהם מעסיקים את המשטרה בפרובוקציות בעת שהיא מתוחה עד קצה יכולתה בשמירה על הבטחון. על כולם לזכור שחופש ביטוי איננו חופש שיסוי".התמונות שפורסמו בפייסבוק


 

גם דובר המשטרה ומשרד המשפטים הגיבו על הפרסומים: "הדבר נבחן ע"י הגורמים המקצועיים באגף החקירות והמודיעין ובפרקליטות המדינה. ראש האגף לחקירות ומודיעין הנחה את יחידת הסייבר הארצית לפתוח בחקירה בחשד להעלבת עובד ציבור".