נימרוד ניר וישראל זינגר החשודים בפרשיית שוחד שוחררו היום (שני) למעצר בית. החשודים בפרשת השחיתות בעיריית רמת גן הובאו בצהריי להארכת מעצרם. כעת מותר לפרסום כי בין החשודים גם נמרוד ניר, בנה של ג'ודי שלום ניר מוזס, שהיה מנהל הקמפיין של ראש העירייה, ישראל זינגר. יתר החשודים הם זינגר עצמו, יוסי מזרחי מנהל מחלקת פיקוח ובנייה, הקבלן יעקב סבן, וכן עו"ד אריאל למפל ממכון התקנים, שהיה פעיל במטהו של זינגר.

הבוקר פשטו החוקרים על משרדיהם ובתיהם של המעורבים ועיכבו לחקירה 20 חשודים, ביניהם כאמור ראש העירייה המכהן. החקירה עסקה בחשד לשחיתות ומעורבות של גורמי פשיעה במערכת הבחירות האחרונה לטובת זכייתו של אחד המועמדים בבחירות. במסגרת החקירה הצליחו החוקרים לסכל ניסיון "חדירה" של גורמים מארגונו של עמיר מולנר לתוך המנגנון העירוני ברמת גן. 

החשדות בפרשה נוגעים לביצוע עבירות שוחד, קבלת שוחד בחירות, מרמה והפרת אמונים וכן עבירות של הלבנת הון ועבירות מס על ידי בכירים בעיריית רמת גן לרבות ראש העירייה המכהן ומעורבים נוספים, חלקם אינו מעוסק בעירייה. בין החשודים מנהלי אגפים, אנשי עסקים ופעילים פוליטיים.
 

מהחקירה עלה החשד לפיו אותם בכירים בעירייה הבטיחו משרות בעירייה וכן מסירת עבודות לחברות קבלניות בבעלות אותו ארגון פשיעה כביכול תוך זכייה במכרזים שיוטו לטובת הזוכה. כל זאת בתמורה לסיוע במהלך מערכת הבחירות האחרונה ובחירתו של אותו מועמד בבחירות שהתקיימו באוקטובר 2013. היועץ המשפטי לממשלה ומפכ״ל המשטרה עודכנו בפרטי החקירה המנוהלת.

עפ"י החשד, במהלך מערכת הבחירות וניהול הקמפיין של ראש העירייה, התחייבו זינגר ואחרים לתת העדפה ולגייס עובדים מתוך הפעילים, במידה והוא ינצח. כמו כן, הובטח גם לקבלנים, יזמים ואנשי עסקים להיות חלק מהמכרזים. עוד עולה כי נמרוד ניר, שעומד מאחורי משרד פרסום וייעוץ אסטרטגי קיבל לכאורה, עפ"י החשד, התחייבות כי אם זינגר יזכה בבחירות, הוא ייתן לו לטפל בכל ההפקות ונושא הפרסום של הרשות. במהלך החקירה הסמויה התחקו חוקרי היח"א אחר חשדות כבדים לפיהם מנסה ארגון הפשיעה של עמיר מולנר להשתלב בתוך מערך הפעילות ר"ג במסגרת הקמת השוק ומיזמים נוספים. 
 
כמו כן, עלה החשד כי גורמים מתוך הארגון היו אמורים לזכות במשרות בעיריית רמת גן. החקירה גם העלתה חשד שאינו קשור דווקא לראש העירייה, לפיו מנהל פיקוח ובנייה, שעוכב גם כן לחקירה, פעל במתן היתרים ורשיונות לבנייה, שלא עפ"י הדין מקבלן בכיר, שגם הוא עוכב לחקירה. בין המעוכבים, גם מנכ"ל בית עמנואל, יאיר דמארי, שעפ"י החשד, מעורב גם הוא. בית עמנואל נחשבת לחברת בת עירונית, שעפ"י החשד, הצטרפו לשם עובדים גם כן.