אני תרפיסטית במקצועי וגם מורה פרטית שמלמדת בשיטה מסוימת. כבר הרבה זמן אני לא מצליחה לקבל תלמידים אומטופלים, משום מה משהו קורה וזה תמיד מתמסמס. תחום ההוראה הוא אמביוולנטי מבחינתי, מצד אחד אני מתאהבת בתלמידים שלי מאוד מהר ומצד שני זה מאוד מעייף אותי. אני עצמי הייתי ילדה מאוד עצובה, ההורים שלי אפשרו לי להיות מי שאני אבל אני לא לקחתי את זה. מהו הייעוד שלי בתחום המקצועי?


מדברייך עולה שאת היית רוצה לחיות באיזשהו עיגול סטרילי ושיניחו לך בשקט. כשאנשים רגישים ומודעים מתערבבים עם אחרים אז בדרך כלל הם חשופים להרבה חלקים שלהם. יש לך נטייה לעבוד עם נוער בסיכון, יכול להיות שאת מרגישה שאת לא יכולה לא להיות חשופה כי הילדים שאת מטפלת בהם מזכירים לך לפעמים דברים מהחיים שלך שלא היית רוצה לזכור.

הרבה פעמים אנחנו נפגשים עם חלקים בתוכנו ואין לנו כוח לזה כי אנחנו רוצים לזכור את עצמנו אחרים. אמרת שהורייך אפשרו לך להיות מי שאת בילדות אבל את לא ניצלת זאת, זה בדיוק אותו דבר להיות ילד שלא לוקח כי הוא לא מודע לעצמו לבין הורה שלא נותן כי הוא לא מודע לכך שהילד שלו צריך. אני חושבת שאת צריכה לעשות תיקון עם עצמך ולטפל בילדים האלה, אל תפחדי להזדהות ולחצות גבולות. 

אני רווקה בת 32. בגיל 28 הייתי אחרי שתי מערכות יחסים משמעותיות שאותן אני החלטתי לסיים. אחרי הפרידה הראשונה הרגשתי מאוד שלמה ונכנסתי למערכת יחסים אחרת אחרי זמן קצר. מערכת היחסים החדשה הייתה עוצמתית מבחינת הרגש אבל קצרה מבחינת הזמן כי בוקר אחד התעוררתי עם חרדה גדולה ולא הצלחתי להכיל את מה שקורה לי. כשנפרדתי מבן זוגי החדש התחלתי להתאבל גם על בן הזוג שהיה לי לפניו, הלקיתי את עצמי על כך שאינני מצליחה להיות בזוגיות ונכנסתי לדיכאון. לפני כשלושה שבועות נפרדתי שוב מבן זוג אחרי ארבעה חודשים שבהם היינו יחד. מה צופן לי העתיד מבחינת זוגיות? 

כל מה שאת חווה עכשיו הוא תוצר של פרידות, את לא נפרדת נכון מבחורים וממערכות יחסים ולדרך שבה משחררים דברים יש הרבה מאוד משמעות. שתי מערכות היחסים שהחלטת לסיים היו חשובות אך את שרפת את עצמך. אסביר את כוונתי - לפי  הראייה האחרת, בשביל לפתח תמונה בצורה טובה אנחנו צריכים שחשיפת האור תהיה נכונה אך לפעמים כשנחשף אלינו דבר טוב מדי ואנחנו לא רואים אותו, אנחנו שורפים את הפילם.

זה בלתי נמנע מכיוון שאנחנו כאלה במהותנו, בן אדם שיוצא מצינוק אל העולם ורואה כמות של אור ישר סוגר את העיניים ואוטם אותן. שתי מערכות היחסים שהיית בהן היו טובות לך, את קיבלת בני זוג מדהימים אבל לא יכולת להכיל את האור הזה. את פשוט הרסת את הקשרים האלו כי לא יכולת לעכל אותם. את סוחבת איתך חלקי אבל ממערכות יחסים ישנות ועדיין חווה את החלקים האלה בזמנים של פרידה כי הנפש שלך פורטת את עצמה ומקיאה את עצמה. מהיום והלאה חשוב שתדעי לשחרר כל דבר שאת נפרדת ממנו, ותלמדי להעריך דברים טובים, כי את מפחדת מהם. מעבר לכך, לדעתי שווה לך לשקול את הפרידה האחרונה. 
כבר תקופה ארוכה אני סובל מכאבים בחזה ובזמן האחרון הם אפילו התגברו. עשיתי שינוי משמעותי בחיי ובדרך המחשבה שלי וכתוצאה מכך גם אשתי השתנתה ושינתה את דרכיה לטובה. אני שמח מאוד על השינוי אבל אני לא מבין מדוע הכאבים ממשיכים. מה דעתך? 
לקח לך הרבה מאוד זמן להבין שאנשים אומנם לא יכולים להשתנות, אבל אם אתה תשתנה אז היחס שלהם אליך ישתנה. התובנה הזו הצריכה ממך הרבה כוחות אז אל תתפלא שיש לך כאבים בחזה, איברים מדברים רגשית לפני שהם מאותתים לנו פיזית. החזה שלנו הוא בצורת שני לוחות הברית, ובלוחות הברית יש חוזה עם ההשגחה. החזה מסמל את החוזה הנשמתי שלנו, סוד הסדר האלוהי שלשמו אנחנו באים כאן, והחוזה הזה הוא מאוד משמעותי כי ברוב המקרים אנחנו באים בגללו לעולם הזה.

אתה השתנית בגלל הקשיים שהיו לך עם אשתך, היית חייב להשתנות ודרך זה  בעצם תיקנת תיקון עצום בחוזה הנשמתי שלך. כעת, אתה פשוט צריך לדעת שעבדת מאוד קשה על השינוי הזה, ולהבין שהגוף שלך צריך לנוח. עליך להפסיק לנסות להשתנות כי זה המקסימום, ואי אפשר יותר. דע לקבל את השינוי ואת השפע שהוא העניק לך, ולהירגע. כביכול נולדת מחדש, ועכשיו כמו תינוק וכמו יולדת אחרי לידה אתה צריך לנוח.