ארגון הקבלנים והבונים ת"א-יפו ובת ים קיימו היום (שישי) כנס משותף עם לשכת עורכי הדין תל אביב, בנושא תמ"א 38. הכנס התקיים במטרה לדון בהתמודדות קבלנים ויזמים עם קשיים וחסמים בירוקרטים, הנערמים ועומדים כמכשול בדרך למימוש פרויקטים של התחדשות עירונית ותמ"א 38. 
 

מבין הדברים שעלו, הוצגה לראשונה התייחסות בתחום ההתחדשות עירונית, הנוגעת בצורך בביטול סעיף 23 בתמ"א 38, אשר פוגע במימוש פרויקטים, מסייע להגדלת חוסר הוודאות ומגדיל את אתגרי הבירוקרטיה הקיימים בענף הנדל"ן. סעיף זה נותן לרשות המקומית כוח לקבל או לדחות תכניות שעומדות בקריטריונים של התמ"א והתב"ע.
 

עו"ד מיכה גדרון, לשעבר יו"ר ועדת ערר מחוזית לתכנון ובניה תל-אביב, טעון כי יותר ויותר ועדות מקומיות מערימות קשיים בפרויקטים לפי תמ"א 38, ומאשרות תוכניות השוללות זכויות בניה לפני התמ"א. כלומר, הנפגעים הישירים הם עשרות אלפי בעלי יחידות דיור, שהתמ"א היא למעשה הדרך היחידה לשפר את איכות חייהם. ברשות המקומית שוללים את הגישה הזו, ובצדק.


רן קוניק ראש עיריית גבעתיים אומר בתגובה, "עם כל הכבוד לתמ"א 38, לקבלנים וליזמים ולבעלי הנכסים, לא יתכן מצב שהרשות המקומית, שאמונה על צורכי הציבור, ואחראית על התכנון העתידי של העיר, לא תהיה מוסמכת לאשר או לדחות פרויקטים בתחום הבניה גם אם הם במסגרת תמ"א 38".