חברי מועצת סנהדרינק בוחרים את היין שאתו היו רוצים להתחיל את השנה החדשה, והפעם: רותם דרוב עם יסמין לבן של רקנאטי...

חווה אלברשטיין בשירה המדהים 'תשרי' עבדה עלינו. אף אחד לא מגיע הביתה במהרה עם הרוח הקרירה בתשרי (ירושלים לא נחשבת), המנדרינות עדיין לא מבשילות והמורות בטח לא משתעלות. לגבי התשובה האם הן הולכות לישון מוקדם, ובכן, לא בדקתי, עדיין...

יש לו כל מיני טעמים טרופיים וגם מרגיש נהדר באף עם המון ארומות שאפשר לעשות פוזה על הדודים בשולחן החג... (צילום: יח"צ)יש לו כל מיני טעמים טרופיים וגם מרגיש נהדר באף עם המון ארומות שאפשר לעשות פוזה על הדודים בשולחן החג... (צילום: יח"צ)
יש לו כל מיני טעמים טרופיים וגם המון ארומות, ככה שאפשר לעשות פוזה על כל הדודים בשולחן החג... (צילום: יח"צ)
רקנאטי יסמין לבן - בקבוקרקנאטי יסמין לבן - בקבוק
למה אני מתרעם? כי חם פה, חם מאוד ויהיה חם מאוד גם בראש-השנה. אם הטמפרטורה תצנח בעוד שבוע-שבועיים מ"לוהט בטירוף תצילו אותי" ל"שיאלללה איזה חום אני מת פה" - זה עדיין לא אומר שצריכים לעבור ליין אדום. אצלי החוק אומר "צעיף" - שמתי על עצמי צעיף אופנתי - אפשר לפתוח בקבוק אדום, ועד אז תנו לי יין לבן, והרבה, ואם כבר לבן - אז יסמין לבן של רקנאטי בתור הבחירה שלי לראש-השנה. יסמין לבן של רקנאטי הוא בלנד של שרדונה וסוביניון בלאן מבציר 2014, אבל בואו לא נתעכב על שנת הבציר הספציפית, כי גם בשנים קודמות הוא היה נהדר. יסמין לבן שייך לסדרת הבסיס של רקנאטי והוא יופי של יין! מדוע? כי אנחנו מקבלים פה יין לבן נהדר. הוא מרענן וחמצמץ, אבל לא יותר מדי, יש לו כל מיני טעמים טרופיים וגם מרגיש נהדר באף עם המון ארומות שאפשר לעשות פוזה על הדודים בשולחן החג. השוס הגדול הוא המחיר: איפשהו בין 35-45 שקלים ברשתות השיווק הגדולות, ואפילו מצאתי אותו פעם במבצע של 25 שקלים והנחתי כמה בקבוקים בעגלת הקניות הגדולה. אני מאמין גדול ביינות נגישים. אם מתקשרים אליכם בשאלה מה כדאי לרכוש, חבל לשלוח את השכנה או את הגיס לחנות יינות בקצה העיר - לא כולם גרים ליד אחת כזו ותקופת ה'לפני חגים' היא גם ככה קצת לחוצה. יסמין לבן של רקנאטי יחכה לכם על המדף בסופר, עם התווית המפורסמת שמעוטרת בסמל היקב שקיים גם בסדרות הגבוהות יותר (להבדיל מיקבים אחרים שהתוויות של כל סדרה מעוצבות כשונות לגמרי מזו שמתחתיה ומזו שמעליה), ככה שאם מישהו לא כל-כך מבין ביין, הלוק הכללי הוא "זה לא היין הכי זול על המדף, הוא פשוט טוב".  

https://www.youtube.com/watch?v=I166985NY5w