שני בקבוקים של בלנד בורדו, משני יקבים שונים, שניהם ירושלמיים, נחתו על שולחנו של טל חוטינר בערב חורף קר. ככה, עם פיג'מה, ובלי שום טקס בישבן, הם סידרו לו את הראש לקראת המשחק...

שני יינות בלנד בורדו משני יקבים ירושלמיים נחתו על שולחני בשבועות האחרונים, יותר נכון וליתר דיוק – ממש על שולחן הסלון. שם, כשאני על הספה, מכורבל בשמיכה עם השלט של הטלוויזיה ביד, הכי כיף לשתות יין מול איזה משחק כדורגל טוב.

אני בלנד ירושלמי - אתם יודעים, לפעמים לא צריך את כל השפיל והתפאורה מסביב בשביל ליהנות מכוס יין טוב...  (צילום:  יח"צ)אני בלנד ירושלמי - אתם יודעים, לפעמים לא צריך את כל השפיל והתפאורה מסביב בשביל ליהנות מכוס יין טוב...  (צילום:  יח"צ)
אתם יודעים, לפעמים לא צריך את כל השפיל והתפאורה מסביב בשביל ליהנות מכוס יין טוב...  (צילום:  יח"צ)

'בלנד בורדו' נקרא כך אצלנו כאשר מדובר בבלנדים אשר מעורבבים מזני בורדו הקלאסיים, כולם או חלקם, ומנסים להידמות, כנראה, ליינות המקור. אנחנו מדברים, כמובן, על זנים כמו קברנה סוביניון, קברנה פרנק, מרלו, פטי ורדו, ולאו-דווקא על הלבנים של אותו אזור.

יקב ירושלים, לימיטד אדישן, קברנה, מרלו, פטי ורדו 2016, מגדל דודיקב ירושלים, לימיטד אדישן, קברנה, מרלו, פטי ורדו 2016, מגדל דוד
יקב ירושלים, לימיטד אדישן, קברנה, מרלו, פטי ורדו 2016, מגדל דוד

נכון, השם ארוך, אבל בינינו - גם המגדל לא ממש קצר (...).לימיטד אדישן, קברנה, מרלו, פטי ורדו 2016, מגדל דוד של יקב ירושלים הוא יין מאוזן, בעל ניחוחות פרי כהה ואדום שמתחלפים לתיבול מאסיבי ומרענן לכיוון אניס, ומחטי אורן ברקע. ליין מרקם נעים עם טאנינים רכים וסיומת פרי נעימה מאוד. 13.5% אלכוהול שמשתלבים יפה ולא מכבידים.

מחיר: 80 ₪

טפרברג, אינספייר, מריטאז' 2014טפרברג, אינספייר, מריטאז' 2014
טפרברג, אינספייר, מריטאז' 2014

עוד לפני מהפכת האיכות והתדמית שעבר יקב טפרברג זה היה אחד היינות שהתבלטו מעל השאר וגם התחבבו עלי במיוחד. טפרברג, אינספייר, מריטאז' 2014 הוא בלנד המיוצר מ-50% קברנה סוביניון, 30% מרלו, והשאר חצי חצי קברנה פרנק ופטיט ורדו. היין שהה במשך 8 חודשים בחבית והתוצאה היא פרי מתוק טוב ובשל, עץ קלוי, מעט עשבוניות ופרחוניות נעימה, ביחד עם תיבול טוב ומרקם עשיר.

מחיר: 70 ₪