אם כבר חייבים להוריד בארוחה אחת ארבע כוסות, אז למה לא לעשות את זה כמו שצריך. יוסי בוזנח מפתיע עם כמה המלצות לא שגרתיות לחג. והפעם: 4 כוסות כי מגיע לך...

פסח זה פעם בשנה. אצלנו כל אחד מביא את היין הכי מעניין והכי נדיר שהוא חשב עליו. אנחנו כבר לא באמת יוצאים לבלות במהלך השנה, כי תמיד יש עבודה, תמיד לחץ, ואף פעם אין ממש זמן ליהנות מיין כמו שאנחנו אוהבים. אז הנה פסח בא, קונים את היין הכי טוב, פותחים שעתיים קודם כדי שינשום, ושוכחים רגע מהעולם שבחוץ.

פסחפסח
הצעות שיעזרו לכם לעבור את החג בשלום ולהישאר חלק מהמשפחה. לפחות עד החג הבא… (צילומים: יח"צ)
Champagne Bollinger R.D. Extra Brut, 2002Champagne Bollinger R.D. Extra Brut, 2002
כוס ראשונה
Champagne Bollinger R.D. Extra Brut, 2002

ביינות בולינג'ר התאהבתי לראשונה לפני 20 שנה בתערוכת 'וינאקספו' ובכל פעם שאני שותה מהם, אני פשוט בעננים. רק שתדעו שאני בחברה טובה, גם ג'יימס בונד וגם המלכה שלו התאהבו בשמפניה הזו. שמפניה אדירה משנת בציר מעולה, כי האצילות מחייבת. יבואן: הכרם.

מחיר: 1,290 ₪

כוס שנייה
Domaine des Comtes Lafon, 1er cru Charmes Meursault 2005

התלבטתי מי מהבורגונים המופלאים יתאים פה, ובסוף הבנתי שדומיניק לפון והמרסו האלוהי שלו ניצחו בזכות השלמות, ההרמוניה והתחושה שאת היין הזה אי-אפשר לעשות, רק לעמוד בצד ולהסתכל בפליאה על פאר היצירה. בורגון מעולה, כזה שיאיר לנו את הערב וישאיר אותנו עם פרצוף עצוב כשנגמר הבקבוק. יבואן: יינות בורגון.

מחיר: 780 ₪

מרגלית, ספיישל רזרב, מגנום 2009מרגלית, ספיישל רזרב, מגנום 2009
כוס שלישית
מרגלית, ספיישל רזרב, מגנום 2009

מגנום של יקב 'מרגלית' משנה מעולה, כעם האוכל צריך בקבוק גדול. כן, הגענו לאוכל וכאן צריך משהו גדול, יין גדול ובקבוק גדול. איזו חוויה אדירה היין הזה.

מחיר: כ-1,000 ₪

2003 Oremus Tokaji Eszencia2003 Oremus Tokaji Eszencia
כוס רביעית
2003 Oremus Tokaji Eszencia

טוקאי אסזנסיה, יין קינוח מעולה, הוא מבחינתי המיוחד והמרשים מבין כל מתוקי העולם, ועדיף שיהיה בן עשרים לפחות. יין מורכב ומפתיע בצורה שלא תיאמן. לא לחינם מכנים אותו Vinum Regum, Rex Vinorum, יין המלכים ומלך היינות. יבואן: הכרם.

מחיר: 2,175 ₪