קורבן של עידן הקניות ברשת: רשת חנויות הצעצועים המיתולוגית "טויס אר אס" הודיעה לעובדיה כי בשל המצב הכלכלי הקשה, סניפי החברה בארצות הברית צפויים להיסגר בחודש הקרובים. מדובר ב-885 סניפים, בהם מועסקים כ-33 אלף עובדים ברחבי המדינה. על פי הדיווחים בתקשורת האמריקאית, מנכ"ל החברה בישר לעובדי המטה את הבשורה. 

גורם המעורה בפרטים טען בשיחה עם סוכנות הידיעות רויטרס כי "הנושים העדיפו לחסל את אחד ממותגי הצעצועים הגדולים בעולם, במקום לנסות ולמצוא דרך לשמור עליו בחיים", אמר. דוברות החברה סירבה להגיב לפרסום.

כזכור, בספטמבר האחרון, החברה הגישה דרישה להגנה מבית המשפט והודעה בה נכתב כי החברה נמצאת בהליך של פשיטת רגל. החברה נמצאת בחוב אדיר של למעלה מחמישה מיליארד דולר, ממנו היא לא מצליחה לצאת. על פי הדיווחים, טויס אר אס תיאלץ לשלם קרוב ל-400 מיליון דולר בשנה הקרובה, על מנת לפרוע חלק מהחובות, אך הסבירות הגדולה היא שהחברה לא תוכל לעשות זאת. 

מדובר במכה לא פשוטה לחברה האמריקנית והכלכלה, כאשר למעלה מ-65 אלף איש צפויים לאבד את עבודתם במידה והחברה תיסגר. לחברה יש 1600 סניפים ברחבי העולם, כשגם בישראל מחזיקה החברה בעשרות סניפים. בעבר נחשבה החברה ליציבה וריווחית, ואף נקנתה בסכום אסטרונומי בעבר של למעלה משבע מיליארד דולרים, אך בשנים האחרונות החל זעזוע בדרך בה הציבור האמריקאי והעולמי צורך את המוצרים, ועם זאת החברה לא הצליחה להתמודד.