עונת התיירות בישראל בשיאה, אבל נדמה כי מתחילת החופש הגדול, העסקים בצפון הארץ פשוט בבעיה קשה, שכן הם לא ממש יכולים להתמודד בתחרות שמציעות מדינות בחו"ל, או בתי מלון באילת. אנשי התיירות סיפרו על הקשיים וגם ענו על השאלות הקשות, וביקשו התערבות ממשלתית על מנת להמשיך ולשרוד במקום שגם ככה לא קל.יעקב רוזנווסר, יו"ר ארגון בעלי הצימרים, ודורון קרן, מנהל מלון הגושרים, התראיינו היום (שני) ב"איפה הכסף" שמשודרת ב-103FM וסיפרו: "יולי חלש, וגם אוגוסט לא משהו. יולי היה חלש מאוד, כי רוב האוכלוסייה שבאה היא דתית וחרדית, ועד תשעה באב היא לא פוגשת מים ולא נופשת, ולמרות שזה קורה כל שנה, הפעם זה מובהק"."הירידות והתפוקות יורדות משנה לשנה, הגענו למתחת לממוצע, עם פחות מ-22 אחוזי תפוסה. זה מתחת לקו. באוגוסט יחסית אנחנו בסדר, אנחנו נהיה בתפוסה של 60 אחוז, אבל לאחר מכן, כולם כבר מתחילים להתכנס, לחזור הביתה, ויש נסיגה מאז ועד החגים. בממוצע השנתי אנחנו פוחתים משנה לשנה".

לאחר מכן הוסיף: "הבעיה היא התוצר הענפי הכללי של הצפון. כל לינה בגושרים או במקום אחר יוצרת את המכפיל הכלכלי, אם זה אטרקציות, מקומות בילוי, מכולות, תחנות דלק, חקלאות תיירותית, וכשאין עזרה ממשלתית, כל הענף סובל בצפון. יש חוסר היגיון ברגולציה, אנחנו משלמים אגרות ביוב על כל דבר, גם על מי השקייה. אנחנו מוציאים על הוצאות ביוב שלא קיימות. אם זה ארנונה, אם זה כל דבר. מפילים עלינו עוד מיסים והוצאות, וככה כולם נשחקים בנושא הזה". 
דורון קרן הוסיף כי "המצב שלנו, פחות או יותר, הוא אותו דבר, זה מאוד לא טוב. הבעיות הכלליות בגליל העליון לא קשורות למלון אחד, זה לכל האזור. זה המצב שלנו. הוא לא טוב". 
כשאתה מדבר על ירידה ענפית, כללית, זה אומר פחות תעסוקה? פחות משכורות?
"כל מה שאמרת נכון, וצרפי את המשבר בכוח אדם, אין לנו עובדים באזור הגליל העליון, יש לנו בעיה של משרות. אבל דילגת על הבעיה שהיא הרגולציה שיש כאן. משווים אותנו ליוון או קפריסין, כמה הם משלמים ארנונה? כמה הם מוציאים על תעודות כשרות? אף אחד לא עוזר. אנחנו שקועים בכל זה, ומעלים לנו את הארנונה כל הזמן. לצערנו זה נופל עלינו".
לקחת היום חבילה ליוון, או במקום טיפה יותר רחוק לסופ"ש ארוך, זה הרבה יותר זול מאשר להגיע לאילת או לגליל
"הם לא ברמה שלנו. תשווי מחירים, אם היה לנו פייר פליי מול אילת, אפשר אולי היה לדבר. אם היה לנו שדה תעופה, שאגב, יש כאן, אבל לא פעיל. לפחות מבחינת נקודת הפתיחה, שיהיה הוגן למה יש לנו כל כך הרבה בעיות עם התחבורה הציבורית? אין תחבורה כזאת בשבת. קשה לנו להתמודד עם הבעיות האלה. 
כמה יעלה למשפחה ממוצעת, עם שני ילדים, חמישי עד מוצ"ש. מה אתה מציע?
"חצי פנסיון, 2000 ש"ח ללילה. ארוחת בוקר וערב. זה שני לילות".
איך אצלכם יעקב?
"אנחנו גובים 1000 ש"ח ללילה, כולל הכל, ולא נותנים אוכל".

המחירים נורא יקרים. אתה מקבל בחו"ל הרבה יותר זול, ועם אוכל
"אם נוריד מחירים, אנחנו מיואשים. כל תייר שנכנס לארץ מסובסד על ידי משרד התיירות בעשרות יורו, יש גם אווירה ביטחונית לא נעימה, אז זה מביא רק התושבים הישראליים. אנחנו צריכים עזרה, צריך לצאת בפרסום גדול, ולהוריד את הפרסומות לקפריסין או יוון, להוריד את הפרסומות האלה, לגמרי".