איש העסקים נוחי דנקנר, שהורשע בהרצת מניות, הגיב היום (רביעי) בשעות הצהריים להחלטת בית המשפט להחמיר בעונשו ולהאריך את תקופת מאסרו משנתיים לשלוש. לדבריו, "אני מופתע ומאוכזב מההחלטה. בשעה קשה זו אני שואב כוח ממשפחתי, חברי, ואהבתי למדינה. אני מאחל לעם ישראל שנה טובה כתיבה וחתימה טובה".

כאמור, בית המשפט קבע כי הוא ירצה שלוש שנות מאסר על חלקו בפרשת הרצת המניות של איי.די.בי, זאת במסגרת הכרעת הדין בערעור שהגיש דנקנר על הרשעתו וגזר דינו, ובערעור המדינה על קולת העונש. עונשו של איתי שטרום, שהורשע גם הוא בפרשה, הוחמר משנה לשנתיים.

את ההודעה על ההחלטה בעניינו שמע דנקנר, למרבה ההפתעה, מתחקירנית תכניתו של רפי רשף, זאת בעקבות תקלה במערכת בתי המשפט שעיכבה את העברת ההחלטה אליו.  

דנקנר הועמד לדין זמן קצר לאחר המחאה החברתית, כשהאווירה הציבורית נגד הטייקונים הייתה קשה. לפני ארבע שנים הוא איבד את השליטה בקונצרן לטובת איש העסקים אדוארדו אלשטיין. בד בבד, הוא חתם על הסדר חוב עם הבנקים בהיקף של 500 מיליון שקל. מאז פרש דנקנר מקדמת הבמה הציבורית והוא פועל בזירה הפרטית. הוא יוזם ומקדם עסקים עם גורמים במזרח הרחוק ובסין. זיכויו יגדיל את סיכוייו לחזור לקדמת הבמה.