מחירי הדיור בישראל לא נחים לרגע, ומרבעון לרבעון אנו עדים לעלייה נוספת במחיר המבוקש על כל מ"ר מגורים בישראל.על אף הצהרותיהם של מקבלי ההחלטות בכל הנוגע לטיפול בבעיה, מחירי הדיור ככל הנראה ימשיכו לטפס כלפי מעלה ומעלה גם במהלך השנים הקרובות, וזאת בשל היצע הדירות המצומצם אשר איננו עומד בקצב הביקושים ההולכים וגוברים לדירות מגורים.יחד עם זאת, עומדות לרשותכם לא מעט הזדמנויות בכל הנוגע לרכישת בית משלכם. על הזדמנויות אלו תוכלו לקרוא בשורות הבאות. 

דירות מחוץ לאזורי הביקוש
האפשרות הראשונה העומדת לרשותכם בכל הנוגע לרכישת בית משלכם היא במסגרת רכישת דירות מחוץ לאזורי הביקוש, כלומר, רכישת דירות באזורי פריפריה, או לחילופין, באזורי העדיפות הלאומית.

באזורים אלו, תוכלו ליהנות מהיצע מגוון ומרשים של דירות המיועדות הן לצרכי מגורים והן לצרכי השקעה, והן מאפשרות לכם ליהנות ממחירי דיור הנמוכים במאות אלפי שקלים מדירות בעלות אותו גודל באזורי הביקוש.

בחלק מהמקרים, רוכשי הדירות מחוץ לאזורי הביקוש, עושים זאת למטרות השקעה, כאשר הם ממשיכים להתגורר בשכירות באזור המרכז. 

משכנתא במימון (כמעט) מלא 

אחת הבעיות המרכזיות הניצבות בפני זוג צעיר המעוניין לרכוש דירה בישראל היא ההון העצמי אותו הוא נדרש להעמיד לרשות הבנק לצורך קבלת הלוואת משכנתא. ההון העצמי הנדרש בישראל לרכישת דירה נע בין 30% (משווי הדירה) לרוכשי דירה ראשונה לבין 40% לרוכשי דירה שנייה למגורים.

כיום, באמצעות הלוואות משכנתא במימון מלא, תוכלו לרכוש דירה גם באמצעות הון עצמי של 5% משווי הנכס, וזאת בהתאם לעמידתכם במספר תנאי סף לקבלת משכנתא במימון גבוה. גם במקרה זה, תדרשו להעמיד לרשות נותני ההלוואות ביטוח משכנתא המורכב משני סעיפי ביטוח נפרדים, הראשון, ביטוח חיים והשני ביטוח מבנה הכולל ביטוח דירה ללא תכולה.

דירה קטנה למטרות השקעה 
כמאמר השיר, כל אחד מאיתנו חולם "לגור בדירת פאר", אך מחירי הדיור בישראל אינם מאפשרים זאת לרובנו. אחת מהאלטרנטיבות העומדות לרשותכם היא רכישת דירת מגורים קטנה יותר שאינה בהכרח תשרת אתכם לצרכי מגורים אלא לצרכי השקעה בלבד. דירות אלו הן דירות ישנות בנות 2-3 חדרים, ובאמצעות שיפוץ פנים מודרני וחדשני, תוכלו להפוך אותן לדירות אטרקטיביות לסטודנטים, זוגות צעירים וקהל נוסף מציבור שוכרי הדירות.

ברוב המקרים, תשלום השכירות אשר יוענק לכם יופנה לטובת הלוואת המשכנתא אותה נטלתם לצורך רכישת הדירה, אך מצד שני, עומד לרשותכם נכס לכל החיים.

לסיכום, מחירי הדיור בישראל אומנם שוברים את השיאים של עצמם בשנים האחרונות, אך יחד עם זאת עומדות לרשותכם מספר חלופות לרכישת בית משלכם, וכל זאת במסגרת איתור ההזדמנות הנכונה ברגע הנכון.