"אף אחד לא יעצור את הרכבת הזאת": שר האוצר משה כחלון הצהיר היום (שני) על הגרלה נוספת במסגרת תוכנית 'מחיר למשתכן', שתיערך בחודש יולי, ובמסגרתה יועמדו בין 6,000 ל-8,000 יחידות דיור באזורי ביקוש. את הדברים אמר כחלון בפתח ישיבת סיעת כולנו, ואמר כי "בשבוע שעבר, התבשרנו על ירידה נוספת במחירי הדיור. לראשונה זה למעלה מעשור – ירידת מחירים שנתית. מתחילת השנה מחירי הדירות ירדו ב-2.7%. אם הקצב הנוכחי יימשך אנחנו מדברים על קצב שנתי של כ-8%".

כחלון ביקר את אלו שטוענים כי הורדת המחירים היא זמנים ומינימלית, ואמר כי "צערי, יש כל מיני גורמים שלא שותפים לשמחה. גורמים אינטרסנטיים שמנסים למכור לציבור ספינים ואשליות. לספר לצעירים שמדובר רק במגמה זמנית, ועוד מעט המחירים כבר יחזרו לעלות, שמדובר ב'ביקושים כבושים' וכל מיני סיסמאות. אין להם שום קשר למציאות. הם מספרים שהנה, תיכף הממשלה תיפול והמחירים יחזרו לבעור. הם לא מוכנים להסתגל למצב החדש. לאחר למעלה מעשר שנים המגמה התהפכה".

משה כחלון מודיע על תוכנית 'נטו משפחה', צילום ארכיון: אבשלום ששונימשה כחלון מודיע על תוכנית 'נטו משפחה', צילום ארכיון: אבשלום ששוני

"אני מודיע כאן, גם לזוגות הצעירים, הירידה הזו יציבה", אמר כחלון, והוסיף: "הרכבת הזו עלתה על המסילה ואף אחד לא יעצור אותה: לא האינטרסנטים, לא הקבלנים ולא הבנקאים. היא תגיע ליעד הסופי שלה – פתרון משבר הדיור. כבר בחודש יולי נוציא בין 6,000-8,000 יחידות דיור להגרלה במחיר למשתכן באזורי ביקוש. אנחנו ממשיכים, לא עוצרים לרגע ולא מורידים את הרגל מהדוושה".

לבסוף התייחס כחלון להפגנות האלימות שנערכו בחיפה במהלך סוף השבוע, בהן נעצרו 19 מפגינים, ומנכ"ל ארגון מוסאווה, ג'עפר פרח שבר את רגלו, לטענתו לאחר ששוטר תקף אותו לאחר שנעצר, ואמר כי הוא "מבקש לחזק את כוחות המשטרה שעושים עבודת קודש בפיזור הפגנות אלימות. אני מחזק את צה"ל וכוחות הבטחון על העבודה הקשה שהם עושים כדי שנוכל להמשיך את השגרה שלנו ולחיות את חיינו".