מבוכה לכחלון? עיתון 'דה מרקר' פרסם הבוקר (רביעי) כי המנגנון שעליו מתבססת תוכנית הדגל הממשלתית של האוצר, מחיר למשתכן, מעולם לא קיבל היתר לעריכת הגרלות ולכן הפר את החוק. החשש הוא כי כעת המדינה חשופה לתביעות מצד מפסידי ההגרלות. יעל דראל, עורכת הנדל"ן של 'דה מרקר', הסבירה הבוקר ב-103FM: "לפי חוק העונשין הישראלי לא ניתן לבצע הגרלות אלא בהיתר".

לדבריה, "למדינה באופן כללי אסור לערוך הגרלות. השאלה על הגרלות של דירות היא לא חדשה ועלתה כמה פעמים במהלך השנים. הציבור אמנם מכיר היום את תוכנית מחיר למשתכן אך היא יוסדה עוד בשנות ה-90 וסוגיית ההגרלות עלתה בה בעבר. משרד השיכון שאל שוב ושוב את משרד המשפטים בסוגיה ולמדינה הייתה עמדה עקרונית שהיא לא צריכה היתר כדי לערוך הגרלות". "הגרלות הדירות הפכו לפופולריות גם בקרב עיריית תל אביב וחברות נדל"ן פרטיות", סיפרה דראל, "לאחרונה חברת גינדי ביקשה לבצע הגרלה ופנתה למדינה להיתר. במשרד המשפטים החליטו לצלול שוב לעומק הסוגיה ולשנות את עמדתם כבר לפני מספר חודשים בטענה שאכן נדרש היתר מיוחד לביצוע הגרלות מסוג זה. המשמעות הקונקרטית היא שההגרלה האחרונה של תוכנית מחיר למשתכן, שהתקיימה בחודש יולי, התקיימה אחרי החלטת משרד משפטים. זו מבוכה גדולה ואנחנו מקווים שלא ייקחו לאף אחד את הדירות בהם זכו. זו מבוכה לתוכנית הדגל של משה כחלון ומפלגת 'כולנו'. כששאלנו את משרד המשפטים בנושא הגיבו לנו שזו הפעם הראשונה שהם ידעו שההנחיה השתנתה. הם אפילו לא קיבלו הוראה בנושא. ממש קרקס".
ח"כ רועי פולקמן (כולנו) הצטרף לשיחה וטען שהפרסום הוא פייק ניוז מוחלט: "אני מכבד את עיתון 'דה מרקר' ואת הכתבת אך כל הסיפור הזה הוא פייק ניוז. אם היו מצליבים מעט את העובדות היו מגלים שאין שום דבר בדברים שפורסמו. עשיתי קצת שיעורי בית לפני הריאיון ואני יכול לומר בביטחון שאין חוות דעת על כך שמשהו לא היה תקין במחיר למשתכן. השר כחלון טיפל במהלך, והדיון בחוק העונשין התעסק בהגרלות ממכרות מסוג זה בלבד. השיטה שקיימת כיום היא הנהוגה במדינת ישראל ואין פרשנות לכך שהיא אסורה. גם משרד המשפטים לא טען את הדברים הללו. אני מעריך את העיתונאית יעל דראל אך בסיפור הזה אין כל אישיו".
 
בתום השיחה מערכת 'דה מרקר' מסרו בתגובה: "צר לנו שח"כ פולקמן בחר להתייחס לכתבה שפורסמה בטרם קרא אותה. תגובות משרד המשפטים במדברות בעד עצמן".