האם חברת הטכנולוגיה שבשנים האחרונות נראתה ככוח בלתי ניתן לעצירה, מודה בכישלון? דוח פנימי של חברת אפל, שנחשף באתר AppleInsider, חושף כי נתוני המכירות של מכשיר הדגל של החברה, האייפון X, לא עמדו בציפיות וייתכן והחברה האמריקאית תודיע על ביטול ייצור המכשיר בקיץ הקרוב. זאת תהיה הפעם הראשונה מאז 2014 שדגם מכשיר יבוטל לאחר דור אחד.

על פי הבלוגר שחשף את המסמך באתר, אחת הסיבות העיקריות למכירות החלשות של המכשיר - כשלושה מיליון מכשירים שנמכרו מתוך 20 מיליון שיוצרו, היא המסך הקטן יחסית של המכשיר, דבר שגרם לאכזבה בשוק הסיני, שמאוהב במסכים גדולים. בנוסף לכך, גם מחירו היקר של המכשיר - כ-1,000 היווה מחסום מכירות לא קטן. 
גורם נוסף שיכול לגרום לדאגה בחברה הוא סקר שנערך על ידי חברת קאוון, שמצביע על ירידה בהתעניינות באייפונים, שהגיע לשפל חסר תקדים. אך למרות זאת, בעלי המניות של אייפון יכולים להירגע - המצב לא עד כדי כך גרוע. אמנם נתוני המכירות של החברה ברבעון האחרון של 2017 לא היו מזהירים, אך בכל זאת החברה צפוייה ליהנות מעליות במכירות, וזאת לאחר שתשחרר שלושה טלפונים חדשים בטווח מחירים רחב בחציון הראשון של שנת 2018.