בעוד בארץ מתחילים לחוש את החזרה לשגרה, במדינות רבות בעולם ישנה נסיגה לכדי תחלואה קשה. בהודו נשבר היום (חמישי) שיא תחלואה יומי בקורונה, לאחר ש-72,330 בני אדם אובחנו כחיוביים לנגיף, מה שהעלה את מניין הנדבקים במדינה ל-12.2 מיליון. אחוז התחלואה הגבוה מציב את הודו במקום השלישי ברשימת המדינות שבהן שיעור התחלואה הגבוה ביותר.

קורונה בעולם (צילום: רויטרס)

באוקראינה נשבר שיא תמותה יומי כאשר בתוך 24 שעות מתו 421 בני אדם מנגיף הקורונה, כך על פי שר הבריאות, מקסים סטפנוב. מניין המתים במדינה מאז תחילת המגיפה עומד על 33,246. 

גם בברזיל נשבר שיא תמותה יומי של 3,869 בני אדם שקיפחו את חייהם בשל הקורונה. בנוסף, בפרק זמן זה אובחנו 90,638 בני אדם כחיוביים.

טיפול בחולי קורונה בברזיל (צילום: REUTERS/Pilar Olivares)טיפול בחולי קורונה בברזיל (צילום: REUTERS/Pilar Olivares)

בצרפת, הנשיא עמנואל מקרון הכריז אתמול על סגר מלא שיתפרש לפחות על פני חודש. גם בתי הספר יסגרו למשך כשלושה שבועות. בתוך כך, בצרפת מקווים להקלה בעומס המחלקות לטיפול הנמרץ בבתי החולים עד סוף חודש אפריל, לאור ההנחיות החדשות. כמו כן, הנשיא הודיע כי אזרחים מעל לגיל 60 יתחילו להתחסן ב-16 באפריל.

חולי קורונה מאושפזים בצרפת מועברים לבית חולים בעיר ואן (צילום: REUTERS/Stephane Mahe)חולי קורונה מאושפזים בצרפת מועברים לבית חולים בעיר ואן (צילום: REUTERS/Stephane Mahe)

במקסיקו, נוספו 5,977 חולי קורונה חדשים במהלך היממה האחרונה, כך שמניין החולים מאז פרוץ הנגיף עומד על 2,238,887. מניין המתים עומד על 203,210.