תעלול בלי גבול

"הביצה שהתחפשה" ו"חתול תעלול" (בתמונה), שתי הצגות באווירת החג, המבוססות על תעלולים, המצאות ותחפושות, מחכות לילדים ולהורים בתיאטרון המדיטק בחולון.

1־3 במרץ, 75 שקלים, לפרטים: 1-800-20-29-30

חתול תעלול, ד"ר סוס/ בני גם זאת לטובה חתול תעלול, ד"ר סוס/ בני גם זאת לטובה

פורים עם הביטלס

דמות תימהונית נקלעה למוזיאון הילדים בחולון, ותגרום לקהל המבקרים לקחת חלק במופע היתולי. עוד במוזיאון: מסלולים מודרכים ותערוכה מוצלחת על הביטלס.

28 בפברואר עד 2 במרץ, 11:00־15:00, 50־65 שקלים, לפרטים: 03-6503000

פורים במוזיאון הילדים בחולון. צביה בינדר, יח"צ פורים במוזיאון הילדים בחולון. צביה בינדר, יח"צ

ליצן קטן נחמד

מלך ירושלים החליט לשחק מחבואים, וליצן החצר מזמין את הילדים לחפש אותו. מסע משימות מאתגר ומשעשע באווירת החג מחכה למשפחות במוזיאון מגדל דוד.

1־2 במרץ, 10:00־14:00, ילדים חינם, 04 שקלים למבוגר, לפרטים: 02-6265333

מוזיאון מגדל דוד פורים 2018.  ריקי רחמן, יח"צמוזיאון מגדל דוד פורים 2018. ריקי רחמן, יח"צ

לו הייתי פיראט

במהלך חופשת החג יתקיימו פעילויות יצירתיות לכל המשפחה במוזיאוני חיפה: הפנינג נינג'ות במוזיאון טיקוטין, הפנינג פיראטים במוזיאון הימי הלאומי, סדנת גרפיטי במוזיאון שטרוק וסדנת מסכות במוזיאון העיר.

28 בפברואר עד 2 במרץ, 25־40 שקלים,

לפרטים: www.hms.org.il

פורים במוזיאון הימי. סטאס קורולוב פורים במוזיאון הימי. סטאס קורולוב

פלשתים בצוללת הירוקה

גם המוזיאונים באשדוד מציעים פעילויות לילדים ברוח החג: במוזאון לתרבות הפלישתים תתקיים סדנת בישול מתוקה ובצוללת הירוקה יוצבו תחנות פעילות שבהן יכינו הזאטוטים בין היתר תחפושת גיבורי־על ידידותית לסביבה (1־2 במרץ , 10:00, 15־25 שקלים).

הצוללת הירוקה. צלם : אילן ספירא הצוללת הירוקה. צלם : אילן ספירא
למה התחפשתם השנה?

פעילות "פלאש מוב" מודרכת, מסיבת תחפושות ומגוון פעילויות היתוליות יחכו למבקרים בלונדע, מוזיאון הילדים בבאר שבע. הכניסה בתחפושות.

1־3 במרץ, החל מ־9:30, 40־55 שקלים,

לפרטים: 08-6226926

פורים, לנדע. קקטוס אולפני צילום פורים, לנדע. קקטוס אולפני צילום

החש בראש

סיור בעקבות סיפורה של אסתר המלכה יתקיים במוזיאון ארצות המקרא, ובמהלכו יגלו המשתתפים את הסודות הקסומים של ממלכת אחשוורוש. בנוסף יכינו הילדים מתנות לחג, יענו על חידות ויצאו למשחק "המרוץ למיליון" בגרסה מקראית.

28 בפברואר עד 1 במרץ, החל מ־11:00, ילדים חינם, 22 שקלים למבוגר, לפרטים: 02-5611066

פורים במוזיאון המקרא. נדב אריאל, יח"צ פורים במוזיאון המקרא. נדב אריאל, יח"צ

אנה זק ומתנפחי ענק

כוכבי הילדים אודי ואביעד, מיקי, סבא טוביה ודוד חיים, כוכבת הרשת אנה זק וגם - מתנפחי ענק, סדנאות יצירה, הופעות של להקות מחול ותחרות תחפושות נושאת פרסים, יתקיימו בראשון לציון בשלוש במות בגן המושבה, גן בעברית ונאות שקמה.

1 במרץ, החל מ־10:00, הכניסה חופשית

פורים בראשלצ. רפאל בן דורפורים בראשלצ. רפאל בן דור

אגם החלומות

תמיד חלמתם להתחפש למזרקה בכיכר דיזנגוף? אם תעשו זאת השנה תוכלו לזכות בפרס, מתנת מוזיאון אגם, שמציג את יצירותיו של האמן יעקב אגם ומציע תחרות בין המתחפשים בהשראת עבודותיו. עוד במוזיאון: סדנת יצירה וסיור חווייתי לכל המשפחה, המשלב יצירה.

1־3 במרץ, החל מ־10:00, ילדים עד גיל 5 חינם, 20־30 שקלים, לפרטים: 03-5555900

פורים במוזיאון אגם. צלם : יוסי אלטרמן פורים במוזיאון אגם. צלם : יוסי אלטרמן

למה צחקה מיכל?

תנועות הנוער בעיר שדרות יקיימו מסיבת פורים לכל המשפחה ברחבת השוק העירוני עם מתקנים, מתנפחים, עמדות יצירה, מתחם מולטימדיה, דוכנים והופעה של מיכל הקטנה (בתמונה).

1 במרץ , 10:00, כניסה חופשית

 מיכל הקטנה צלם : רפי דלויה מיכל הקטנה צלם : רפי דלויה

מנגה ואנימה בבנייני האומה

פורים הוא הזמן הטוב ביותר להסתובב כדמויות אנימה ומנגה, בעיקר אם זה בכנס "הארוקון" המיועד לחובבי הז'אנר, שייערך בבנייני האומה בירושלים. באירוע ייערכו סדנאות, הרצאות ופעילויות, והשיא: תחרות תחפושות "קוספליי".

1 במרץ , מ־9:30, 65 שקלים, לפרטים:

http://2018.harucon.org.il

אנימה מנגה. מיכל פתאל אנימה מנגה. מיכל פתאל

יש חיה כזאת

בין הבתים ההיסטוריים של המושבה ראשון לציון תיערך במוזיאון ראשון לציון חגיגה ססגונית שתכלול תיאטרון רחוב, הפעלות, תחפושות וריקודים וגם הפקת תיאטרון מקורית וחד־פעמית, "אין חיה כזאת".

2 במרץ , 10:00־14:00, 20 שקלים, 03-9598862

חגיגת פורים במוזאון ראשון לציון. צלם : יפעת גולן חגיגת פורים במוזאון ראשון לציון. צלם : יפעת גולן

תחפושות מהטבע

גם המדע חוגג פורים, לפחות זה מה שיקרה בגן המדע ברחובות, שם ייערכו סדנאות של תחפושות מהטבע והכנת רעשנים מחומרים מגוונים. עוד ייערך מופע הדגמות מדעיות של תופעות קוליות וסיור מודרך ברחבי הגן.

1 במרץ, החל מ־9:00, 30 שקלים, בהרשמה מראש בטלפון: 08-9378300

פורים ברחובות. צלם : איתי בלסון פורים ברחובות. צלם : איתי בלסון

ההרמון של הורדוס

פסטיבל פורים ססגוני יתקיים בארמונו של המלך הורדוס בגן הלאומי קיסריה, עם מיטב אמני הקרקס והתיאטרון של ממלכת יהודה: תיאטרון רחוב, אקרובטיקה, ליצנות, להטוטנות, מחול וקסמים, וגם סיורים מודרכים ברחבי האתר.

3 במרץ, החל מ־10:00, ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה
הסבנטיז עדיין כאן

אחרי ההצלחה של מסיבת סוף השנה, תתקיים בכיכר גבעון בתל אביב מסיבת תחפושות בקצב הדיסקו לכל המשפחה, עם מוזיקה היישר משנות ה־70. יהיו שם מתחם משחקים וג'ימבורי וגם דוכני יריד ודוכני אוכל. קוד לבוש: דיסקו, כמובן.

3 במרץ, 12:00־17:00, הכניסה חופשית

רייב פורים 2017. סיון כפיר, יח"צ רייב פורים 2017. סיון כפיר, יח"צ

העדלאידע של המדינה

חגיגת ענק צפויה לבאים לחולון לעדלאידע של המדינה, עם רקדנים, תזמורות, תיאטרון רחוב, אקרובטים וגם מיצגי ענק, בסימן "סלפי לישראל", שיפגיש את החוגגים עם האנשים, הדמויות והתופעות של ישראל בשנת ה־70 למדינה. בין השאר: גל גדות, עדן בן זקן, סטטיק ובן אל, שרית חדד, ישראל אהרוני, דויד גרוסמן, אורי ששון, נטע ריבקין, רון קופמן, קרן פלס, יובל המבולבל, מיכל הקטנה, הדוד חיים ועוד.

1 במרץ , 12:00

אגם השלולית

העדלאידע המסורתית של נתניה תצעד השנה בסימן יום הולדת לעיר, עם עשרות מיצגים, רקדנים ואמנים. בסיומה תיערך חגיגה גדולה בבמה המרכזית באגם השלולית, עם מופעים של הדוד חיים, אגם בוחבוט ועוד.

1 במרץ , 11:00

פורים בנתניה.  נמרוד גליקמן ונורית מוזס, יח"צ פורים בנתניה. נמרוד גליקמן ונורית מוזס, יח"צ

חגיגה לעיניים

גם בהרצליה תתקיים עדלאידע, והשנה הנושא הוא: 70 שנה לישראל. יהיו שם אלפי צועדים, רקדנים ונגנים מחופשים וגם שורה של מיצגי ענק על משאיות. בסיום הצעדה יתקיימו שלל פעילויות לכל המשפחה והופעה של יובל המבולבל.

1 במרץ , 10:00

עדלאידע בהרצליה. באדיבות עיריית הרצליה עדלאידע בהרצליה. באדיבות עיריית הרצליה

ים של ים

הצעדה הפורימית השנתית בפתח תקווה תתקיים הפעם בסימן אוצרות הים. יהיו שם צבים, דולפינים, כרישים, תמנון וגם צוללת, ואפילו ספינת פיראטים גדולה. בסיום העדלאידע תתקיים הופעה של מיכל הקטנה.

1 במרץ, 11:00

פורים בפתח תקווה. באדיבות עיריית פתח תקווה פורים בפתח תקווה. באדיבות עיריית פתח תקווה

הרעשן מבית שאן

בבית שאן חוגגים השנה 70 שנה לייסוד העיר, ויציינו זאת בעדלאידע גדולה במיוחד עם אמני רחוב, מיצגים, מסכות, רעשנים, שירים וריקודים. בסיום התהלוכה ייערך מופע עם כוכב הילדים הדוד חיים.

27 בפברואר, החל מ־16:00
עדלאידע בבית שאן. דוברות עיריית בית שאן עדלאידע בבית שאן. דוברות עיריית בית שאן