שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה היום (שני) לפרסום אודות מעורבותה בשינויים בתחנת הרדיו גלגלצ.רגב אמרה כי המשרד נמצא בעיצומו של תהליך ודיאלוג עם התחנה הצבאית ואנשיה במטרה משותפת לכולנו - יצירת צדק תרבותי, קידום היצירה והיוצרים הישראלים. "אני מאמינה שיחד עם התחנה ונכונותה לשינוי אצליח להוביל את המהלך לטובת הציבור וקהל המאזינים", אמרה.
לדבריה, יש מספר הצעות שנבחנות לשינוי מהותי בתחנה הפופולרית: הקמת תחנה אחות לגלגלצ, שתשמיע מוזיקה ישראלית, בעיקר ים תיכונית; מהפך באחוזי השמעת המוזיקה העברית מול הלועזית; שינוי הרכב ועדת הפלייליסט כך שתייצג טוב יותר את החברה הישראלית ותתנהל בשקיפות.השרה הדגישה כי כל המהלך נעשה בהידברות ובשיתוף פעולה מלא עם כלל הגורמים הרלוונטיים.לפני כחודשיים פרסמה רגב את קול קורא לקראת פרסום הקריטריונים לחלוקת התקציבים לשנת 2016 למוסדות התרבות ובו הודעת אזהרה הכוללת את הסעיפים שיביאו לשלילת התקציב. 

המסמך הבהיר ש"למדינה ולמשרד נתונה הסמכות לקנוס את הגופים שימצאו כחותרים תחת אושיות המדינה, סמליה וערכיה כמדינה יהודית דמוקרטית".
 
עוד הוסיפה שרת התרבות והספורט: "אני עושה אבחנה ברורה בין חופש הביטוי לחופש המימון. חופש הביטוי הוא ערך עליון במדינת ישראל, אך עם זאת, למדינה הזכות שלא לממן גורמים אשר חותרים תחת היותה מדינה יהודית ודמוקרטית".