העולם נפרד הבוקר (שישי) מלאונרד כהן, הזמר והיוצר הקנדי שמת הלילה בגיל 82. בין אלה שפרסמו דברי הספד היו ג'סטין טרודו, ראש ממשלת קנדה, נשיא המדינה ראובן ריבלין, שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון, ברי סחרוף, אביב גפן, עודד בן עמי, ואמנים מרחבי העולם, כמו ג'סטין טימברלייק, אלאניס מוריסט, בוי ג'ורג', סוזן וגה והסופרת ג'יי קיי רולינג.ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו, פרסם הצהרה מיוחדת בעקבות מותו של חבר מסדר קנדה (כהן נעשה חבר ב-2003). "בצער רב למדתי על מותו לאונרד כהן האגדי, מונטריאולי יוצא דופן", כתב טרודו.טרודו כתב כי "לאונרד כהן הגיע להישגים אמנותיים גדולים, גם כמשורר מוערך וגם כזמר-יוצר בעל שם עולמי. נזכור אותו בחיבה בשל הקול המחוספס, היכולת שלו לצחוק על עצמו והמילים הרודפות שהפכו את שיריו לאהובים על דורות רבים".טרודו אמר עוד, כי "כהן נשאר רלוונטי היום כמו שהיה בשנות ה-60. היכולת שלו להציג קשת רחבה של רגשות אנושיים עשתה אותו לאחד המוזיקאים המשפיעים ובהיסטוריה. הסגנון שלו התעלה על גחמות האופנה"."לאונרד, אף משורר או מוזיקאי לא ריגש או נשמע כמוך. נתגעגע אליך", סיים ראש ממשלת קנדה את דבריו. 


גם נשיא המדינה ראובן ריבלין ספד לכהן היהודי, שביקר מספר פעמים בישראל, כולל במהלך מלחמת יום הכיפורים, בה הופיע בפני חיילים. "זה לא יהיה אותו הדבר בלעדיו, כך נוהגים לומר אחרי מות. הבוקר הסתכלנו אחד על השנייה וחשבנו את אותן המחשבות: Dance me to the end of love. כהן היה פסקול לרגעים רבים בחיינו כזוג, כמשפחה. העניק לנו, כמו שירים רבים אחרים שלו, רוח ועומקים של רגש בחיי השגרה. כמה עצוב להיפרד מהאיש שקולו ופניו ליוו אותנו שנים רבות מספור".

ריבלין הוסיף כי "כהן יוצר ענק ולב פתוח לכל אדם, שגם את מדינת ישראל ידע ללוות בשדות קרב ובשנים של צמיחה. הוא מעולם לא חשב שעליו להחליף את השם היהודי הברור, כהן, כדי לזכות בהכרה מאף אחד. האיש שידע בשורה אחת במחברתו, להנהיג ולעצב את עולמו של אדם יותר מכל נאום שאי פעם נכתב. לאונרד כהן ימשיך לרקוד לצידנו עד קצה האהבה. תודה לך, על מה שהשארת עבורנו".