"היא הייתה זמרת גדולה, בן אדם עם לב רחב ואמיץ", סיפרו היום (ראשון) פזית ודרור כהן, חברים קרובים של הזמרת אופירה יוספי שהלכה לעולמה בגיל 52. "ביקרנו אותה בשבוע שעבר והמצב שלה היה קשה מאוד. קיווינו כל הזמן שאופירה, שכבר נאבקה בעבר במחלת הסרטן, תצליח גם הפעם ותמשיך להיות איתנו. אבל זה לא קרה וקשה לנו להאמין שאנחנו מדברים על אופירה בלשון עבר".

בתוך כך, מתפרסמים על אופירה פרטים נוספים שייתכן שרבים לא ידעו עד היום. יוספי, מתברר, היא זו שתרמה את קולה לג'ינגל המיתולוגי של גלגלצ שמבשר על תוכניות "סופשבוע רגוע" בתחנה הצבאית. 

אופירה יוספי. צילום מסך יוטיוב


יוספי זכתה לתהילה בקדם אירוויזיון 1989 עם השיר "לשמוח ולרקוד" יחד עם אחותה רוית, והגיעו איתו למקום השלישי בתחרות. בהמשך הוציאו צמד האחיות את השירים  "כל אחד יכול",  "טיפ טיפ טופ" ו"אלוהים", שזכו להצלחה במצעדים וגם חידוש לשיר "יום יבוא" אותו ביצעו יחד עם יגאל בשן שהיה מנהלן המוסיקלי.

האחיות יוספי, אחייניות של עפרה חזה, הוציאו אלבום יחיד בשנת 1989 תחת השם "אופירה ורוית יוספי", שלצד להיטי פופ כלל גם מחרוזת שירים תימנית. באותה השנה הופיעו בפסטיגל עם השיר ילד התעורר" שהגיע אל המקום הרביעי.

 

האחיות הופיעו לצד אומנים ישראלים מהשורה הראשונה: עם אביב גפן ושלישיית "הופה היי" במופע "הופה היי", והמשיכו את שיתוף הפעולה לצד מוני מושונוב, שלמה בראבא וגידי גוב, במופע שנקרא "זהו הופה".

בשנת 1991 התפרק צמד האחיות, אופירה הוציאה אלבום סולו תחת השם "לא שחורה ולא לבנה", עם השיר "עולם" שהפך למזוהה איתה ביותר. ובהמשך הקריירה הקליטה את השיר "מכתב קטן" עם דני רובס לאלבומו "ככה אני אוהב", ובשנים האחרונות עבדה ב"תיאטרון הסמטה".