בשורה מדאיגה התפרסמה בדף הפייסבוק של הזמר אדם, מי שנחשב לאחד הכוכבים הגדולים ביותר בשנות ה-80 ובעיני רבים לאליל הנוער ה"אמיתי" האחרון בישראל. בפוסט שפרסם, סיפר הזמר כי לפני כחודש וחצי אושפז בבית החולים איכילוב לניתוח להוצאת כיס המרה. ניתוח פשוט כביכול, שהסתבך וגרם למחלת צהבת וכאבי בטן, שבגללם אושפז שוב. במהלך האשפוז לקה בדלקת חריפה באיברים פנימיים, תהליך שלפי רופאיו, יכול להיות ארוך ומסוכן מאוד.


"לאט לאט יקר", אמר הבוקר (רביעי) אדם ל"מעריב אונליין" בקשר להליך החלמתו, "זה ייקח זמן". הזמרת אילנית: "אדם יקירי, שולחת לך חיזוקים מעומק ליבי אל תוך ליבך,מאחלת לך הבראה מלאה במהרה ותשוב להנעים את כולנו בקולך החם ובשיריך שבאים מהנשמה, אוהבת אילנית", מסרה היום המוזיקאית הוותיקה.

על אף המצב הקריטי בו נמצא, אדם לא איבד את חוש ההומור האופייני לו ובפוסט הפייסבוק סיפר כי בעקבות מצבו הבריאותי הוא בסוג של צום מתמשך ובקרוב יוכל לחזור לגזרתו בפסטיגל 87 (שנות השיא והסקיני שלו). בנוסף, ציין כי הפסיק לעשן, וקיבל פרספקטיבה חדשה לגבי החיים.למעריציו (ובעיקר מעריצותיו) אמר: "לאלה מכם ששולחים אינסוף הודעות דאגה ואהבה, זה מחבק ומחזק. מעדכן שההופעות שתוכננו לנובמבר נדחות בשלב זה, בתקווה שאכן הזווית תשתנה בקרוב ונחזור לחיים. אוהב".

מאוחר יותר היום, בית החולים איכילוב, העלה גם הוא פוסט בשם הזמר עם תמונתו במיטת האשפוז, משהו מסמן "וי" בידו אל עבר המצלמה. בפוסט עצמו כתב: "לפני כחודש וחצי אושפזתי בבית חולים איכילוב לניתוח להוצאת כיס המרה, לכאורה ניתוח פשוט שכנראה עבר בהצלחה.. כעבור שבועיים, אושפזתי שוב עם צהבת וכאבים חזקים בבטן, עברתי החדרה של סטנט ועשו לי חתך בלבלב שגרם לדלקת חריפה ולדלקות באיברים פנימיים נוספים. על פי הרופאים מדובר בתהליך ארוך ובעל סיכון. אני אופטימי כי ברור לי שרוצה להבריא. 
 
כשאתה מתבונן על החיים מהזוית הזו והחיים נעצרים, אתה מוכרח להתרכז בנשימות ולאחוז בטוב, למשל שלא מעשן כבר שבועות.. למשל שבסוף התהליך מילים כמו זונדה, קטטר, ליין חדש, מדדים, סיטורציה, אינהלציה, אנטיביוטיקה, נוזלים לווריד ועוד.. לא יהיו יותר חלק מחיי.
 
למשל שמיום כיפור ועדיין, אני בצום, כנראה שהיו הרבה חטאים... למשל שיש מצב שאכנס לג׳ינס מפסטיגל 87. מהזווית הזו אתה מבין מה באמת חשוב בחיים... לאלה מכם ששולחים אינסוף הודעות דאגה ואהבה, זה מחבק ומחזק. מעדכן שההופעות שתוכננו לנובמבר נדחות בשלב זה...בתקווה שאכן הזווית תשתנה בקרוב ונחזור לחיים. אוהב".בשנות ה-80 נחשב אדם (חיים כהן), שהחל כרקדן וליווה בריקוד את יזהר כהן באירוויזיון בשנת 1985, לזמר פופ מוביל עם שלל להיטים כ"אין מוצא", "סוד", "שקיעה אחת", "נוסע רחוק", "הכרזת מלחמה", "מצטער" ועוד שהפכו אותו למושא הערצה שלא נראה כמותו בישראל (עד אותה תקופה).בשנות ה-90 פנה גם למשחק ושיחק בין השאר בתכנית הילדים "פלאי קלעים" ובמחזמר "הקוסם" ועם דעיכת קריירת הזמר, פנה לעסקים אחרים כמו ניהול צוות בידור בספינת שעשועים ופתיחת מועדון ופאב.

בשנת 2011 השתתף בתכנית הריאליטי "היכל התהילה" בה הגיע למקום החמישי ומאז חזר להופיע בהצלחה ברחבי הארץ, להקליט שירים חדשים, לככב בסרט דוקומנטרי ("חיים ואדם"), לעבוד על סרט דוקו חדש ועל הצגת יחיד."הכל קרה כמו שקרה ואין את הפריבילגיה לחזור אחורה בזמן, אז סביר להניח שהייתי מתנהג אותו הדבר", אמר אדם ראיון שקיימתי איתו לעיתון "מעריב סופהשבוע" לפני מספר חודשים, "מה שכן, המציאות של אדם בתקופת 'סוד' הייתה צריכה להיות לדעתי יותר מחוספסת כדי שאדם של אז יעריך יותר את הדרך. את הדרך האמיתית שלי התחלתי רק עם צאת האלבום השלישי. הדרך זה הדבר החשוב ביותר לכל אמן".

מה עם אלבום חדש?
"תשמע, בשיא הכנות, במדיה של היום, הרבה אמנים מוציאים אלבומים וזה נטמע בין מבחר רב של אלבומים, לכן אני דוגל בהוצאת סינגלים לרדיו ולא בהוצאת אלבום. הוצאתי לפני שנתיים שני סינגלים חדשים ("הדברים הכי פשוטים", "מחר יהיה שקט") ובימים אלה אני עובד באולפן על סינגלים חדשים נוספים שאני מקווה שהקהל יאהב".

יש איזה חלום שטרם הגשמת?
"לנגן על פסנתר".