הגמר הגדול של העונה השלישית של "אקס פקטור ישראל נערך הערב (שלישי) והזוכה, שנבחרה בתום ערב מותח עצבים היא עדן אלנה. ארבעת הפיינליסטים הנרגשים נערכו לגמר יחד עם השופטים שלהם, עברי לידר שילווה שני מתמודדים מהנבחרת שלו, סאבלימינאל שליווה את הברינקס ומשה פרץ שליווה גם הוא מתמודד אחד, כולם למעט שירי מימון שלא הצליחה להגיע לגמר עם אף מתמודד.הביצוע הכי טוב של עדן במהלך העונה היה של איימי ווינאוהס, Back to Black, והערב היא ביצעה את Human של Christina Perri. עדן היא אתיופית שנולדה בארץ, בת יחידה לאם חד הורית. כל ילדותה התביישה והתכחשה למוצאה ולא הייתה שלמה עם צבע עורה ורצתה לשנות ולמחוק אותו בניסיונות להידמות ללבנים. היא נמצאת בזוגיות עם אסף, בחור לבן חובש כיפה, ויש לה יותר מ-42 צמידים שכל אחד מסמל מישהו או משהו אחר עבורה. היא הדהימה את השופטים החל מהאודישן הראשון והוגדרה כזמרת הכי טובה שהייתה עד היום בתוכנית.מנבחרת הלהקות של משה פרץ - גיא יהוד בן ה- 32 מראש העין:


גיא יהוד בלט העונה כשביצע את הלהיט של זוהר ארגוב "עד מתי אלוהיי". הערב בגמר ביצע גיא את השיר "מה אתה רוצה ממני" של חנן בן ארי. גיא יהוד המסלסל של העונה מגיע ממשפחה תימנית ענפה, נשוי לשירן שנמצאת בהריון ואבא לנועם בן ה-3 . בגיל 16 גילה את יכולותיו בשירה, והחל לכתוב ולהלחין שירים. גיא הוא הזמר המזרחי היחיד שנותר מהעונה הנוכחית הוא התבלט בעיקר בגלל הניסיון הבימתי שהיה לו על פני מתמודדים אחרים. לאורך הדרך השופטים התפלאו מקול הזמיר אך העירו לו שהוא חלש יותר בפרפורמנס על הבמה.מנבחרת הלהקות של סאבלימינל - צמד הברינקס אבי בן ה- 29 ואלכס בן ה- 28 שניהם מחולון:
צמד הברינקס בלטו העונה בעיקר כשביצעו את השיר של טיפקס "בתוך נייר עיתון" והערב על במת הגמר ביצעו את השיר "בא לה לרקוד" של גל מלכה וסטטיק. אבי גנאש עלה לארץ בגיל שלוש מאתיופה במבצע שלמה. אלכס אליונגה עלה לארץ מקונגו בגיל 13. השניים הכירו בכותלי בית הספר נתיבות . אלכס כעולה חדש בבית הספר התקבל בחום אצל חברו לספסל אבי.למרות שאלכס היה דובר צרפתית הם מצאו דרך לתקשר ביניהם והמוזיקה הייתה החיבור המרכזי שלהם. הברינקס גרפו שלל מחמאות מהשופטים החל מהאודישן הראשון ועד לשידורים החיים. הם הרכב ההיפ הופ היחידי שהגיע לשלב הלייבים בניצוחו של סאבלימינל אחרי שלאורך כל השידורים החיים הם קיבלו ביקורות קשות על בחירת השירים שלהם.גמר האקס פקטור. צילום: אבשלום ששוניהמתמודד הנוסף של עברי לידר, ים רפאלי בן ה- 19
הוא מאילת, וכן יש לו קשר לבר רפאלי אבל הוא הגיע לגמר בזכות היכולות הווקליות המרשימות שלו ולא בזכות הקשר המשפחתי. הוא הדהים את השופטים והקהל כשביצע את קרייזי של gnarls barkly והערב ביצע את הלהיט feeling good של Avicii. כשהיה בן שנה וחצי ננשך על ידי כלב אמסטף בלחי ומכאן הצלקת, זה גם היה הטריגר שגרם לגירושים של הוריו.גמר האקס פקטור. צילום: אבשלום ששוניבגיל 11 אימו נכנסה להריון מבן זוגה החדש ובלידה היא נפטרה. המוזיקה הצילה אותו. הוא למד לנגן בכוחות עצמו על גיטרה. משפחתו של חברו הטוב אימצה אותו לביתם באילת. ים כמעט ועזב את התוכנית עוד בשלב הראשוני של מחנה האימונים כי הוא היה אמור להתגייס, אך ברגע האחרון הצבא דחה לו את הגיוס וכעת הוא הגיע לגמר.