מיני אירוויזיון בישראל: אמש החלו בצורה רשמית אירועי ה-"Israel calling 2018" - אירועי הקידום הישראלים לקראת תחרות האירוויזיון אשר תיערך בחודש מאי בליסבון, פורטוגל. אמש נחתו בזה אחר זה כ- 25 נציגים ממדינות שונות על מנת להשתתף באירועים שיימשכו בשלושת הימים הקרובים, אשר שיאם ביום שלישי בערב. האירוע המרכזי של "Israel calling", בו יבצעו האמנים את השירים שאיתם ייצגו את מדינותיהם בתחרות האירוויזיון הקרובה, ייערך בכיכר רבין. בין המגיעים ניתן היה למצוא את נציגי צרפת, ספרד, אוסטרליה, צ'כיה, בריטניה ועוד.

כל נציג התקבל על השטיח האדום כאשר קטע מהשיר שלו הושמע ברקע למחיאות הכפיים של הקהל שהורכב ממוזמנים, חובבי התחרות ועיתונאים. כאשר הגיע תורה של נטע ברזילי להיכנס, קריאות העידוד עלו אוקטבה ואפילו שתיים. הנציגה הישראלית חייכה והרשימה ברמת הקוליות והנחמדות שלה, כשהיא לובשת גרביון שחור חצי שקוף בצורת גל, חצאית שחורה רחבה מחמיאה וחולצה אפורה שנתנה מראה מעט רוקיסטי שלגמרי הימם את הנוכחים.

נטע ברזילי "Israel calling". רפי דלויהנטע ברזילי "Israel calling". רפי דלויה
נטע ברזילי "Israel calling". צלם : רפי דלויה נטע ברזילי "Israel calling". צלם : רפי דלויה

נטע ברזילי "Israel calling". צלם : רפי דלויה נטע ברזילי "Israel calling". צלם : רפי דלויה
נטע ברזילי "Israel calling". צלם : רפי דלויה נטע ברזילי "Israel calling". צלם : רפי דלויה

משיחות עם עיתונאים זרים, ניתן להרגיש כי ישראל מככבת בטופ ההימורים בהרבה מדינות וכי רובם מאמינים שאכן זכייה רביעית של ישראל בתחרות היא אפשרית יותר מאי פעם.

את אירוע הפתיחה שנערך במרינה בהרצליה, הנחתה גלית גוטמן והשתתפו בו דנה אינטרנשיונל אשר פתחה את הערב בעיבוד חדש ומקפיץ של חן מצגר - אדר לשיר "הבה נגילה". גם להקת היורופאלש הופיעה עם קאבר מכובד של שירי האירוויזיון לאורך השנים, מה שגרם לנציגת שוויץ ולנציג אוסטריה להצטרף לחגיגה ולרקוד בלהיטות ברחבה.

דנה אינטרנשיונל. צלם : רפי דלויהדנה אינטרנשיונל. צלם : רפי דלויה

זמן קצר לפני הגעתם, הודיעו מספר אומנים (כגון נציג אלבניה) על ביטול בשל בעיות טכניות או סיבות אישיות. לשאלה איך מתמודדים עם ביטול שכזה בדקה ה-90, ענתה לנו טלי אשכולי, מפיקת האירוע: "זה חלק מהעניין כנראה, כל אחד והאילוצים שלו והסיבות שלו, אבל ברגע שהזמנו ההיענות היתה מטורפת".

נציגי האירוויזיון. צלם : רפי דלויה נציגי האירוויזיון. צלם : רפי דלויה

היום יטיילו האומנים בירושלים והם צפויים להשתתף בקבלת פנים חגיגית אותה יקיים השר לענייני ירושלים ומורשת, זאב אלקין. בקבלת הפנים צפויים להשתתף גם אמנים אשר ייצגו את ישראל בעבר כגון שירי מיימון, חובי סטאר ואימרי זיו.

ביום שלישי יטעו האומנים עצים ב"יער האירוויזיון" שנמצא ביער הנשיא, בחסות קרן קיימת לישראל ויקיימו מסיבת עיתונאים לתקשורת המקומית והזרה.