לקראת תחרות האירויזיון העומדת להתקיים בשבוע הקרוב פתחה היום (שבת) תנועת ה-BDS במסע ציבורי בארצות אירופה המשתתפות בתחרות, וקראה לציבור בארצות אלה להכשיל את מועמדותה של הזמרת הישראלית נטע ברזילי, ולהעניק לה אפס נקודות. אנשי תנועת החרם טוענים כי הזמרת הישראלית מייצגת מדינה אשר מנהלת מדיניות אפרטהייד ודיכוי אכזרי נגד העם הפלסטיני.כמו כן, טענו ב-BDS כי זמרים ישראלים המשתתפים באירוויזיון אינם באים לשם באופן אישי, אלא זוכים לגיבוי מסיבי של הממשלה הישראלית, אשר מאוד מעוניינת בזכייה בתחרות הזמר כדי לקבל לגיטימציה בינלאומית למדיניות אכזרית ומדכאת.במיוחד השנה, לדבריהם, משקיעה הממשלה הישראלית משאבים אדירים במסע יחצ"נות בינלאומי לקידום ברזילי והשיר שלה, כאשר בדיוק באותו זמן אותה הממשלה שולחת צלפים להרוג מפגינים לא חמושים בגבול עזה. ולכן, במיוחד השנה, טענו ב-BDS, האזרחים במדינות אירופה צריכים להימנע לחלוטין מלתת נקודות לשיר אשר נשלח אליהם מטעם ממשלת האפרטהייד הישראלית.מעבר לכך, מציינים אנשי תנועת החרם כי ברזילי היא שותפה לפשע באופן אישי, משום שעסקה, לכאורה, באופן פעיל בעידוד ו"העלאת המורל" של חיילים אשר הרגו מאות ילדים בעזה, זאת בהתייחס לשירותה ב"להקת חיל הים" בזמן "מבצע צוק איתן", כאשר תפקידה היה לשיר בפני צוותי ספינות חיל הים. 


המוחים נגד כוכבת "הכוכב הבא" איתרו ברשת צילום סלפי שלה במדי חיל הים הישראלי, וכן סרטון שצולם בחודש מאי 2014 בו היא נראית, יחד עם יתר חברי "להקת חיל הים" והפזמונאי יורם טהרלב, כשהיא עומדת על סיפון הספינה "אח"י יפו", שרה את השיר "המלח שלי הוא המלאך שלי", וזוכה למחיאות כפיים סוערות של צוות הספינה וספינות אחרות של חיל הים הישראלי שעגנו בסמוך.

בארגון החרם על ישראל ציינו כי כי מיד לאחר ההופעה הזו, הפליגה הספינה אל חופי רצועת עזה, וזמן קצר אחר כך נטלה חלק מרכזי בהפגזה "בלתי מרוסנת", שגרמה פגיעות קשות באוכלוסיה האזרחית.

בסך הכל, לדברי ה-BDS, ירו הספינות 3,494 פגזים על תושבי עזה, כאשר צוות הספינה "יפו", אותה הספינה שזכתה לתשומת לב מיוחדת ואוהבת של נטע ברזילי, התגאה בכך שירה יותר פגזים מכל ספינה אחרת. "בסך הכל נהרגו יותר מחמש מאות ילדים בהתקפה הישראלית על עזה. חלקם נהרגו בידי ארטילריה מכיוון היבשה וחלקם בידי טייסים שהטילו פצצות מהאוויר, אבל אין ספק שבהרג הילדים היה חלק משמעותי לצוותי הספינות, המלחים האלה שהיו 'המלאכים' של נטע ברזילי. אכן הם היו מלאכים – מלאכי המוות של ילדי עזה", נכתב בהודעה מטעם הארגון.

יש לציין כי בארגון החרם מתמקדים בתקרית שאירעה ב-16 ביולי 2014, כאשר ארבעה ילדים בני משפחה אחת אשר שיחקו בחוף עזה נהרגו מירי פגזים של חיל הים, לכאורה. במסע שמנהלים אנשי ה-BDS שולבו תמונותיה של ברזילי במדי חיל הים הישראלי עם תמונות גופותיהם המדממות של הילדים ההרוגים ותחתיה הכיתוב "זוהי נטע ברזילי - וזה מה שעשו המלאכים של נטע ברזילי בחוף עזה!".


בקריאה אל אזרחי מדינות אירופה, נמסר מטעם הארגון כי "כמובן שנטע ברזילי לא תופיע על במת האירוויזיון בליסבון כשהיא לבושה במדי חיל הים הישראלי, המדים שאותם לבשה כאשר בידרה את החיילים שהרגו את ילדי עזה. בשנים שעברו מאז ההרג ההוא נטע ברזילי עשתה מאמץ גדול למתג את עצמה מחדש כזמרת 'פמינסטית' אשר שרה על העצמת נשים וצדק חברתי. מעניין מה יגידו נשות עזה, הנמקות בכלא הגדול ביותר בעולם בתנאי עוני ומחסור על סף אסון הומניטרי, על הזהות הפמיניסטית שנטע ברזילי מצאה לעצמה? אנחנו באירופה לא ניתן לנטע ברזילי להסתיר את הכתם השחור הגדול בעבר שלה. אנו נקרע את המסכה מעל פניה ונחשוף את עברה ואת העידוד שהיא נתנה ל'מלאכים' שלה – מלאכי המוות של עזה".

בקישור לסרטון משנת 2014 כתבו אנשי ה-BDS: "הסתכלו בפנים המחייכות של אנשי צוות הספינה אשר מקיפים את הזמרת הבדרנית שלהם נטע ברזילי, ונסו לנחש מי מהם היה זה שחודשיים אחר כך כיוון תותח ימי כבד אל עבר ארבעה ילדים ששיחקו על החוף ולחץ על ההדק. האם אתם רוצים שהזמרת שבידרה ושעשעה את הורגי הילדים תבדר גם אתכם? האם לזמרת כזאת אתם תיתנו נקודות?". 

לקראת התחרות קראו בארגון לאזרחי אירופה "לדרג את כל יתר השירים שבתחרות לפי טעם אישי וערך אמנותי, אך כשמגיעים אל נטע ברזילי והשיר ה'פמיניסטי' שלה, לזכור את הילדים ההרוגים בחוף עזה ולתת אפס נקודות לנטע ברזילי, לשיר שלה ולמדינת האפרטהייד שהיא מייצגת".

בארגון ציינו גם כי בתחרות בשנה שעברה בקייב נכשל השיר הישראלי כבר בשלב חצי הגמר ולא הגיע כלל לגמר. "טוב מאד אם כך יקרה גם השנה, אבל אם תודות למסע התעמולתי המסיבי שמנהלת עבורה הממשלה הישראלית היא כן תגיע לגמר - צריך לגייס את כל הכוחות בכל רחבי אירופה כדי להכשיל ולהנמיך אותה ככל שרק אפשר, ובכך להנחית סטירת לחי אירופית מצלצלת לאפרטהייד הישראלי!".