"שוב חובק בי רגע/ מחשבות נוגות אשם/ והרוח הנושבת/ כמו לוחשת אתה שם/ לבד נותרתי בשלכת/ ומעיינות לבי יבשו/ חיפשתי דרך בה ללכת/ אך רגשותיי שממה לבשו/ הלב שלי כואב נורא/ עצבות קשה עלי שורה/ אליך אלוהים זועקת/ היש מוצא לנתיב חיי/ ונפשי בוכה בשקט/ מכסה את דמעותיי/ ניחר גרוני מבכי וצער/ ומיתרי קולי עייפו/ כנחשולי הים בסער/ גלי יגון אותי עטפו".

אלה מילות הסינגל חדש, "שוברת שתיקה", שכתבה שרית־שריתה גיל, המתאר את שעבר עליה בשיר שיוצא בימים אלה לרדיו.

גיל (33), זמרת אירועים מנוסה, חושפת לראשונה בשיר החדש את המפקד שהטריד מינית בצבא, את הרמזים שספגה בתחילת דרכה בתעשיית המוזיקה, ואיך כל אלה הביאו אותה להוציא סינגל ראשון שמספר את הסיפור שלה.

״שנים סבלתי, הדחקתי ושתקתי", מעידה גיל, תושבת הוד השרון ואם לשניים. "הייסורים שלי החלו במהלך השירות הצבאי. אחד המפקדים התנהג כלפיי באכזריות והשפיל אותי. הוא אמר שאני חייבת לעשות כרצונו והשליט יחס קר ומאיים. עבדתי כמו במחנה כפייה מול עשרות משימות ביום, בתוספת דרישה להכנת קפה, שנשפך בהפגנתיות לכיור. הוא התחיל לשלול ממני הפסקות, ובהזדמנויות שונות אסר עלי לצאת הביתה ומצא סיבות להאריך עד מאוחר את שהותי במחנה. יום אחד הוא נעל אותי במשרד והלך. בכיתי בטירוף. ממש פחדתי. ביום אחר, ביקש שאשב בכיסאו, דרש שאלמד תוכנת מחשב חדשה והתחיל לעסות לי את הכתפיים. התחלתי לרעוד בכל גופי. התחננתי לצאת. רק אחרי שעות ארוכות של בכי ותחנונים, הוא פתח את הדלת".

שרית (שריתה) גיל. צלם : דני מילרשרית (שריתה) גיל. צלם : דני מילר

"מכתב תלונה שלי לנציב קבילות חיילים זכה להתעלמות גורפת. פניתי לאחת הבכירות ובהתערבותה עברתי לבסיס אחר. אבל הוא לא עצר, התקשר, איים, הציק וכפה על המפקדים בבסיס החדש להמטיר עלי עונשים. במהלך שירותי לצדו, נהג לזמן עובדות אחרות אליו, לנעול את הדלת ולשים מוזיקה בווליום גבוה. החיילות אמרו לי: 'מי שלא נותנת לו, נענשת'".

גיל גדלה ולמדה בשכבה של בר רפאלי ועדי רונן – יזמית אופנה ומייסדת האתר Adika. ציפי רפאלי הייתה החברה הכי טובה של אמה, מאז שהיו הבנות תינוקות. בגיל 12 התחילה גיל לשיר ולהופיע בלהקות נוער.

לדבריה, כבר מתחילת דרכה, חוותה בתעשיית המוזיקה חוויות לא נעימות: מגבר שעבד איתה וניסה לגעת בה ושלח לה רמזים מיניים באולפן ועד אמרגן שאמר לה "אני מת לנשק אותך".

אחרי שהתחתנה, בעלה התנגד שתופיע, אבל היא לא ויתרה ובסופו של דבר הקימה אולפן. לאחרונה פגשה את המפיק והמעבד המוזיקלי בצלאל גלעדי. יחד איתו הגשימה את החלום: להקליט שלושה שירים מקוריים, בדרך לאלבום בכורה. "שוברת שתיקה" היא הסנונית הראשונה.