השחקן יענקל'ה (יעקב) בן סירא, אחד השחקנים המוכרים והוותיקים בעולם התרבות הישראלי, הלך לעולמו לאחר שלקה בדום לב. בן סירא ז"ל נפטר בבית החולים איכילוב והיה בן 88 במותו. הודעה נמסרה הבוקר (חמישי) מבית החולים על פטירתו.שחקן התאטרון והקולנוע הישראלי נולד בשם ז'אק שירצקי בבלגיה, והיה היחיד מבני משפחתו ששרד את השואה. עם כיבוש הנאצים את בלגיה הוא ברח לשווייץ, ובשנת 1945 עלה ארצה במסגרת עליית הנוער.
כשהגיע לישראל הוא נשלח לגבעת ברנר, שם הוא השתתף בהשתלמות במשחק, ובשנת 1957 הקים יחד עם גדעון זינגר, שמעון בר וראובן שפר את רביעיית מועדון התאטרון. הרביעייה הופיעה במשך שנים ושילבו במופעים שירה וסאטירה.

בן סירא ז"ל היה שחקן תאטרון וקולנוע ותיק, ובמהלך שנות קריירה רבות השתתף בהצגות וסרטים רבים. בין ההצגות בהן השתתף: "רומיאו ויוליה", "תעלולי סקפן", "חלום ליל קיץ" ו"הקמצן". בין הסרטים הישראלים בהם שיחק: "קזבלן", "סאלח שבתי", "הוא הלך בשדות", "טיפת מזל".

בן סירא עם זינגר.צילום: נתן זהבי

לפני כשנתיים התראיין בן סירא ז"ל אצל גבי גזית ב-103FM וחשף את סודו לחיים ארוכים. עם שמחת החיים שאפיינה אותו כל כך, סיפר: "יש מצב רוח וזה העיקר. מי שמת צעיר הולך יותר מידי (עם האף) כלפיי מעלה, צריך להישאר על הקרקע ולהיות מציאותי".
 
על ההופעות שעדיין המשיך לקיים, גם בגיל 86, יחד עם אשתו, אמר: "אנו עדיין מופיעים. אני הקומיקאי הפראי ואשתי היא הרצינית. אדם לא מזדקן אם הוא רוצה. אני מופיע ברחוב ומספר בדיחות והחיים והמצב רוח העיקר. צריך לראות את החיובי".

האזינו לראיון המלא: