נסיכות דיסני בגרסה למבוגרים בלבד, נסיכות דיסני אם היו גברים, נסיכי דיסני בגרסה הסקסית, ומכשפות דיסני בגרסה נחמדה ועוד פרוייקטים בינלאומיים רבים הציעו בשנים האחרונות מבט חודש על גיבורי, ובעיקר גיבורות הסרטים המצוירים המצליחים. כעת, אמן ישראלי מציג גרסה אפלה במיוחד ל"נסיכות דיסני". 

אלעד דימנט, בוגר החוג לתקשורת צילומית במכללה האקדמית הדסה ירושלים, בחר לתת לגיבורות שלו טוויסט כואב, ולקחת מהן את הסוף הטוב. בהפקה שלו הגיבורות עברו טרנספורמציה והותאמו לתרבות העכשווית ולאטמוספרה שבה אנחנו חיים.

במקום הגרסה הוורודה הפופולרית, דימנט מציג את הגרסה ריאליסטית יותר של מה שהיה יכול לקרות לנסיכות. במציאות של 2017 היפהפייה הנרדמת רדומה בהשפעת סם אונס ושום נסיך לא יבוא להציל אותה. המלכה משלגיה כבר לא הכי יפה בעיר, והיא מתכוננת לניתוח פלסטי. אריאל, בת הים הקטנה, נכה בעקבות תאונת דרכים וסינדרלה היא בכלל גבר בדראג.שלגיה מתכוננת לניתוח פלסטי, צילום: אלעד דימנט.

קרואלה דה-ויל מציגה סמל סטטוס. נסיכות דיסני - גרסת המציאות. צלם : אלעד דימנט

סינדרלה היא בעצם גבר. נסיכות דיסני - גרסת המציאות. צלם : אלעד דימנט

היפהפייה הנרדמת על סם אונס. נסיכות דיסני - גרסת המציאות. צלם : אלעד דימנט

בת הים הקטנה אחרי תאונת דרכים. נסיכות דיסני - גרסת המציאות. צלם : אלעד דימנט

"סיפורי הילדים והאופן שבו דיסני מציגים אותם סיקרנו אותי תמיד", מספר דימנט. "רובם מבוססים על אגדות וסיפורי עם ישנים, בהם סופים טראגיים ואכזריים. כמו בחיים האמיתיים - לא הכל ורוד. בפרויקט בחרתי לעסוק בנסיכות דיסני. בסרטים של דיסני היופי והרומנטיקה שולטים, והנסיכות זוכות לסוף טוב. הנסיך בא עם או בלי הסוס הלבן, מציל את הנסיכה מאיזו קללה או שבי והם חיים להם באושר ואושר".

"בחרתי במספר דמויות מפתח, לא תמיד הנסיכות עצמן, והענקתי להן רלוונטיות לתרבות העכשווית והאטמוספירה שבה אנחנו חיים, הן מבחינת מיקום (ברים ומועדוני לילה) והן מבחינת נראות הדמויות, מתוך החלטה ליצור 'סוף אמיתי' לסיפור. ליפיפייה הנרדמת שמו סם אונס בכוס, ואין שום נסיך שיבוא להציל אותה, קרואלה דה וויל בגרסא התל אביבית שמסתובבת עם הכלבים כסמל סטטוס, בת הים הקטנה עברה תאונת דרכים… ועוד".

The Princess אלעד דימנט, ירושלים פתיחה: 7/12/17 בשעה 18:00 נוקטורנו לייב - רח’ בצלאל 7, מתחם נוקטורנו, ירושלים. אוצרת: סמדר צוק.