תשעה ימים חלפו מאז נפתחו דלתות הבית הכי מפורסם במדינה, ו-17 דיירים חדשים מנסים להתרגל לחייהם החדשים תחת מצלמות 24 שעות ביממה, מנותקים מהסביבה החיצונית. טאי שרקי הדייר בן ה-22 מהרצליה, זה שחשף בתעודת זהות כי ריצה עונש מאסר שנתיים בכלא בגין סחר בסמים, הוא הדייר הראשון שעזב אמש את הבית, ולא כי הודח.

טאי ביקש מההפקה להתפנות לבית החולים לאחר שטען כי אינו חש בטוב וגם סירב לחזור לבית בהתאם לתנאי הפורמט האוסר חזרה למי שמבקש לצאת ממנו. מניחוש פרוע בלבד, ורק בתור מישהי שיכולה להזדהות, מצבו הנפשי של טאי ודאי התערער עם כניסתו לבית האח הגדול ונראה כי הוא חש התקפי חרדה קשים. השהות במקום הסגור והמנותק מהסביבה החיצונית החזירה לו זיכרונות שליליים מהעבר אותם ניסה להדחיק ולהשכיח מימי המאסר שלו.

טאי שרקי, האח הגדול. צלם : אביב חופי טאי שרקי, האח הגדול. צלם : אביב חופי

טאי היה שם כשניסה להפריד בין מלחמת הטוסטסטרון שכמעט התפתחה לתגרה בין הדייר תומר רוטשילד וישראל אוגלבו מה שככל הנראה החזיר אותו לרגעי האלימות הקשים שחווה תחת ימי המאסר. אם כך גם ניתן להסיק כי שנתיים מאסר בכלא הם שווה ערך לתשעה ימים בבית האח הגדול המפואר. זה לגמרי אמיתי, תתחילו להפנים, ותאמינו לי שאני יודעת על מה אני מדברת כי אני הייתי שם, בעונה הראשונה.

מיקי לוין, האח הגדול. צילום מסךמיקי לוין, האח הגדול. צילום מסך

נכנסים לנעליים של ארז וקורין

אז הספקנו להתוודע מעט לדיירים החדשים, לאחות הגדולה והמרשימה שקולה הענוג רק גורם לי לרצות לקבל ממנה חיבוק רך ומילה חמה, ולשלושת המנחים לירון ויצמן עופר שכטר ואסי ישראלוף שמצליחים באורח פלא להכנס לנעליים הגדולות של ארז טל ואסי עזר או קורין גדעון ואפילו מתעלים עליהם ביצירתיות ובקלילות.

שאפו ענק ללירון ויצמן, שמתגלה כעילוי והצלחה גדולה. אם להשתחרר מהרגלים ישנים, ולתת הזדמנות לדברים חדשים בחיינו, מתיחת הפנים שעבר האח הגדול בעונה החדשה היא לגמרי חיובית, עדיין יש מקצה שיפורים, ודברים שטרם התרגלנו אליהם אבל הכיוון חיובי פלוס.

"האח הגדול", רשת. צלם : שלומי כהן, פלאש 90 "האח הגדול", רשת. צלם : שלומי כהן, פלאש 90

חביבי ההפקה

אז מי הדיירים שמצליחים תוך זמן כה קצר לבלוט על פני האחרים? מי הם אותם חביבי ההפקה כמו בכל עונה שזוכים להכי הרבה זמן מסך, אותם יחידי סגולה שכבר סומנו על ידי ההפקה כפיינליסטים, שזוכים למנגינת הרקע הידועה והמרגשת של האח הגדול, שגורמת לנו להתאהב בהם גם אם יתקעו נפיחה בחדר האח הגדול ויצעקו מול עדשות המצלמה של האח "אללה אכבר".

אורלי יחזקאל היא היוסי בולבליל של העונה הראשונה, בכל עונה נדרשת דמות כזאת, ונראה כי מאז העונה הראשונה לא הצליחו לשחזר את רגעי התהילה, היו לא מעט ניסיונות כמו עם כוכב פרי או מנחם בן אבל אף אחד לא באמת קיבל את התהודה הראויה של הבובליל. אורלי היא המאמא של הבית, שממנה נזכה לרגעי שחרור, כל משפט שיוצא מפיה גם אם נאמר ברצינות או ברגישות יישמע כמו שורת מחץ מסטנד אפ קורע עממי.

אורלי יחזקאל, האח הגדול. צלם: שלומי כהן, פלאש 90אורלי יחזקאל, האח הגדול. צלם: שלומי כהן, פלאש 90

ישראל אוגלבו קיבל ספוט כבר מתעודת הכניסה שלו לבית, אי אפשר שלא לרצות בהצלחתו לאור סיפור חייו הקשה, כבר עכשיו הוא זוכה לדף מעריצים חזק ברשתות ונראה כי הוא דייר מוביל לגמר. ישראל מקבל זמן מסך ממושך יחסית לדיירים האחרים ולא בכדי. כמו היריבות שפיתח בשלבים מוקדמים עם הדייר תומר רוטשילד שעד עכשיו לא ברור לי על מה ולמה, אבל נראה שבזמן האמת הוא עמד במבחן התוצאה ונותר מאופק במריבה.

הרומן בינו לתמי כבר התחיל, מוקדם מדי לטעמי, ומה שמתחיל מוקדם גם עשוי להיגמר מהר. רק נקווה שהוא לא יעבור על כל בנות הבית לאור הפרק של אתמול ואז הסיכויים שלו לשרוד עד הגמר קלושים.

ישראל אוגלבו, מתגופף עם דיירות אחרות בתמונה עם מריה. צילום מסךישראל אוגלבו, מתגופף עם דיירות אחרות בתמונה עם מריה. צילום מסך

גם תמי מונטג צפויה להגיע לשלבים מאוחרים במשחק, היא הראשונה שזכתה לקבל תמונה של אמה ובנה, מבלי להתייחס לסיפור חייה הקשה, היא לא מפסיקה לבכות ולפתוח את כל נבכי נשמה, היא נאבקת לשרוד בבית ובכך תזכה להרבה אמפתיה מהקהל בבית.

תמי מונטאג, האח הגדול. צלם: שלומי כהן, פלאש 90תמי מונטאג, האח הגדול. צלם: שלומי כהן, פלאש 90

שתי דיירות שמעוררות מאד את סקרנותי הן לירז אסייג ומגי טביבי שעדיין לא זכו מספיק לבמה אבל נראה כי ההפקה בונה אותן במינונים קטנים וחכמים שלא ימאסו מוקדם מדי. לירז מועמדת להדחה השבוע וכולי תקווה שקרן האור הזאת בבית תשרוד את ההדחה הראשונה.

ללא ספק שמס מרעי אבומוך היא הליהוק המנצח של העונה, ועל זה אין יותר מה להוסיף. כל שאר הדיירים יצטרכו לעבוד קשה, קשה מאד כי כרגע הם לגמרי מיותרים.