יפעת ארליך, מספר שלוש ברשימת הבית היהודי, הודיעה הבוקר (חמישי) על התפטרותה מהרשימה. בהודעה הרשמית של המפלגה נמסר בצורה לקונית למדי כי "יפעת ארליך הגיעה להסכמה בהבנה הדדית עם יו״ר המפלגה הרב רפי פרץ על פרישתה מהרשימה". אולם מאחורי ההודעה, עומד זעם רב של בכירי המפלגה על ארליך, שהוצנחה לרשימה ממש לאחרונה על ידי הוועדה המסדרת של הבית היהודי כדי לדאוג לייצוג נשי ברשימה. 

בכיר בבית היהודי אומר למעריב אונליין כי בניגוד להודעה הרשמית "יפעת ארליך לא עזבה את הבית היהודי, היא הועזבה על רקע התנהגות ברוטאלית בשבועיים האחרונים בלי קשר לעוצמה יהודית". לטענתו, היא דרשה שכל חומרי הקמפיין יעברו אישור שלה וכן דרשה שמוטי יוגב יעבור אחורה ברשימה. 

הבכיר סיפר על המתח האדיר בינה לבין יתר החברים במפלגה. לטענתו "אתמול היא לא צורפה לפגישה של נציגי הבית היהודי עם ראש הממשלה נתניהו, למרות דרישתה". עוד טוען הגורם כי "אתמול היא נעמדה במהלך ועידת המרכז ואיימה שאם לא יתנו לה לדבר היא תעשה בושות לכל המפלגה. להנהגת המפלגה נמאס והראו לה את הדרך החוצה. ברוך שפטרנו".

כאשר יצא סרטון של הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' ללא שארליך עודכנה על כך, היא הגיבה בזעם בהודעה ב-3:00 לפנות בוקר. "אני דורשת כעת באופן הכי ברור שאפשר לדרוש. שום סרטון לא יוצא החוצה בלי אישור שלי. נקודה. נא להבהיר זאת מחר בבוקר לסמוטריץ. אני מוכנה לתת את כל פרגון שצריך, אבל לא כך. לילה טוב! ברכה והצלחה לכולנו", כתבה.

ההודעה ששלחה ארליך. צילום מסך

שלשום פרסמנו במעריב און-ליין כי יפעת ארליך מתנגדת נחרצות לאיחוד עם עוצמה יהודית, ואף איימה להתפטר במקרה שדעתה לא תתקבל במרכז המפלגה. בעקבות הפרסום הכחישה זאת ארליך ומסרה כי מדובר בספין. "אני מבקשת להבהיר שאחרי ששוחחתי והבעתי את דעתי בפני יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ לגבי איחוד עם מפלגות שונות,לא איימתי בהתפטרות. מדובר בספין.  כל החלטה שתתקבל במפלגה תהיה מקובלת עלי".

כעת, לאחר פרישתה של ארליך מהרשימה ייאלץ הרב רפי פרץ למצוא ברגע האחרון אישה אחרת למשבצת השריון הנשי. לאור הפארסה האחרונה ולאור העובדה שהרשימות נסגרות הערב, נראה שלא יהיו קופצות רבות על המשבצת המיותמת.

מסביבתה של יפעת ארליך נמסר כך: "הדברים חסרי שחר. יש להצטער על שנאמרו, ולהצטער על שפורסמו ללא בדיקה. יפעת ארליך התנגדה בעקביות לצירוף "עוצמה יהודית", והביעה זאת בדרכים שונות. לאחר שהמוסדות הרשמיים של המפלגה הכריעו בעד הצירוף, ולאחר התלבטות לא קלה, הודיעה ארליך כי לא תוכל להיות משובצת ברשימה זו. ארליך הודיעה ליו"ר המפלגה כי תפרוש, למעט אם תוצע לה האפשרות להשתבץ זמנית ברשימת הליכוד. משהחליט היו"ר להקצות את השיבוץ לבן דהאן, החליטה ארליך סופית כי תפרוש והודיעה על כך בתיאום עם היו"ר".

"כל בר דעת יודע שאין בידי כל גורם במפלגה סמכות להעזיב חבר ברשימה לאחר שנבחר בהתאם לתקנון ולהחלטת המוסדות, כך שה"גורם הבכיר" שעליו מסתמכת הידיעה הוא מקור מפוקפק. ארליך עשתה כל שביכולתה כדי שעזיבתה תגרום למפלגה נזק מינמלי. הדלפות והשמצות מגמתיות מסוג זה שבכתבה פוגעות במאמץ זה, וחבל. באשר לתיאורי ההתנהגות המיוחסת לארליך בכתבה - חלק הארי של הדברים לא היה מעולם, וחלקם משקפים את האווירה התוססת שהיתה בישיבות הסיעה והמרכז, לטוב ולרע. למען טובת הציבור הדתי-לאומי, המחנה הלאומי ומדינת ישראל, מוטב שבכירי הבית היהודי יתמקדו בשיקום המפלגה והצעדתה קדימה, ולא בהטלת רפש ודברים שאינם אמת: לא כך ינקו את שמה של המפלגה". 

ההתכתבות של יפעת ארליך עם הרב רפי פרץ. צילום מסך