המשפטן החרדי, הרב דב הלברטל, שוחח הבוקר (שישי) עם ניסים משעל ב-103FM לקראת השבעת הממשלה ביום ראשון, ותקף בחריפות את הפוליטיקאים ממחנה המרכז-שמאל שהצטרפו לממשלה.

בעקבות הקמת הממשלה שתתקיים כנראה ביום ראשון, אמרת לי שקמה ממשלה של 'גנבים ורוצחים פוליטיים'. שאלתי את עצמי איך משפטן ברמה שלך מעז לומר כזה דבר?
"אני רוצה להגיד לך שאני עומד נסער, גם מול הראיונות הקודמים שלך, עם שוויון הנפש שיש כלפי ההונאה והרמאות של כחול לבן, של עמיר פרץ, של הבוגדת לוי אבקסיס – הייתי קורא לה פרוצה פוליטית".

וואו.
"כן, זה מינימום. אלה אנשים שלקחו את הקול של מיליון איש, רימו אותם, הונו אותם והשתמשו בהם לצורכיהם כמו פרוצה פוליטית. השתמשתי בביטוי רוצחים פוליטיים כיוון שאני הולך לקלפי אחת לכמה שנים אני נותן לקלפי את חזוני, את מאוויי, את רצוני לשנות את ההיסטוריה. לא רק שהם לא מילאו את השליחות עבור מיליון איש, אלא הם השתמשו בזה כדי לבגוד בי בעניין הזה. הם היו צריכים לשבת בכלא – פרץ בלי השפם היה צריך לשבת בכלא, לוי-אבקסיס בכלא ושמולי איש הצדק החברתי בכלא. וגנץ ורמטכ"ל ששלחו אנשים למוות היו צריכים לשבת בכלא".

על מה?
"אם פרץ היה גונב ממני לחמנייה – הוא היה יושב בכלא. כשהוא גונב את הקול שלי הוא צריך לשבת פי כמה בכלא. מה זה הדבר הזה? הוא לוקח את הווייתי, את ישותי, את זהותי. הוא מנפץ את ערכי המוסר שלי. שפל כזה לא היה בפוליטיקה הישראלית – הממשלה הזאת לא לגיטימית".

בהיסטוריה היו הרבה פרישות ומעברים סוערים – משה דיין שעזב את המערך והצטרף לממשלת בגין הימנית. אהוד ברק שפרש והצטרף לנתניהו. אלכס גולדפרב בהסכמי אוסלו הצטרף לממשלת רבין. אמות הסיפים לא רעדו.
"ההבדל העצום הוא שגולדפרב הוא אדם נקלה ונאלח כמו לוי-אבקסיס הזו שהייתה צריכה לעוף לכל הרוחות".

ומשה דיין?
"הוא גם יש בו נקלות מסוימת. אבל יש הבדל עצום לעומת מה שקרה שם. יש שלושה אנשים - יו"ר מפלגת העבודה יחד עם עוד שניים שנכנסו בזכות מפלגת העבודה, בוגדים כמו לוי-אבקסיס ושמולי, שחיסלו מפלגה של מייסדי המדינה. אני אומר לך שלוי-אבקסיס רוקדת על הגגות משמחה. רוקדת על דמם של מייסדי המדינה כי היא נוקמת את נקמת השפלתו של דוד לוי שהיה פועל בניין. ההבדל הוא שיש מערכת שלמה, מפלגות שלמות, יו"ר כחול לבן, יו"ר מפלגת העבודה, שלקחו את כל השמאל הפוליטי ורימו ובגדו בהם".

בוא נעבור למפלגות החרדיות. מה דעתך שהם הצטרפו לממשלה מנופחת תמורת תקציבים גדולים.
"מבחינה מוסרית הם כשלו כפי שכשלו בכל מערך הקורונה. הקורונה ומה שקורה עכשיו הם יום כיפור עבורם – במקום להיות מגדלור מוסרי, שחברי הכנסת החרדים יקומו ויגידו שהם לא יושבים עם בוגדים ורוצחים פוליטיים ויראו שיש פה מוסר במדינה אחת ולתמיד. במקום זה הם מצטרפים לצוות הבוגדים הזה. למה אני מתפלא ונסער כל כך? לא מדברים על זה. אומרים ממשלה מנופחת אבל כולם רמאים וגנבים – הם צריכים לשבת בכלא. הבן שלך יהיה מוכן להיהרג במלחמה באצבע של לוי-אבקסיס הבוגדת ופרץ בלי השפם? הם יצביעו ויוציאו אותנו למלחמה? הבוגדים הרמאים והגנבים?".

בוא נחזור למפלגות החרדיות לרגע. לשיטתך גם הם בוגדים וגם עליהם אפשר לומר שהם רוצחים פוליטיים.
"לא, לא".

למה לא?
"הם נאמנים למצביעים שלהם".

אבל מה עם המגדלור המוסרי?
"הם נכשלו באופן טוטאלי. כישלון טוטאלי של מנהיגות חרדית, אין להם חזון אין להם גדלות, הכל מצטמצם אצלם להעביר סעיף תקציבי אחד לשני. כישלון קולוסלי מוסרי. אני מודה לך שאתה נותן לי לדבר כי אתם רק מראיינים את חברי הכנסת הגמדים המוסריים. שפל מוסרי כזה אין בשום מערכת בחירות בעולם – 36 ששרים, כשיש 16 בגרמניה ו-13 בהולנד. תגיד אנחנו נורמליים? הם צריכים לשבת בכלא, למה לא להושיב לוי - אבקסיס בכלא?".

אתה יודע מה יפה אצלך? שאתה תמים שקשה לי עוד לתאר תמימות כזאת.
"עשיתי התמחות בבית המשפט העליון. אני רוצה לומר לך שנתקלתי בכל הבג"צים האלה וכל הדברים האלה – היו ימים אחרים, היו גבולות. מעולם הפוליטיקה והמוסר לא הלכו יחד. מה שעשו היום, הבגידה של גנץ והעבודה במיליון מצביעים זה ניתוק מוחלט בין הפוליטיקה והמוסר".