לאחר מכתבו של המשנה ליועמ״ש המתיר לנשות הכותל לקיים את תפילת ראש חודש בליווי רמקולים, פנה הרב הראשי לישראל ונשיא מועצת הרבנות הראשית הראשון לציון הרב יצחק יוסף במכתב ליועץ המשפטי לממשלה ד״ר אביחי מנדלבליט בו הוא מבקש ממנו לפעול למניעת ביזוי הכותל.

במכתבו כותב הרב יוסף כי ״אני פונה אל כבודו בלב קרוע, לאחר שנחרדתי לגלות במכתבו של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה מתן הכרה לחילול הכותל המערבי על ידי הקבוצה הנקראת 'נשות הכותל'. יובהר, הכותל המערבי הוא מקום קדוש ודינו כבית מקדש מעט ואין כל היתר לנהוג בו קלות ראש. מטרתן של אותן נשים היא אחת, ביזוי הקדוש והיקר לעם ישראל. ועתה הגדילו לעשות כשהן מבקשות להפעיל מערכת הגברה ברחבת הכותל המערבי על ידי מה שהן מכנות 'חזניות' תוך חילול נורא של המקום".

במכתבו מדגיש הרב יוסף כי הרבנות הראשית לישראל היא הנושאת באחריות על הכותל. ״על פי חוק ועל פי כל מידה של צדק והיגיון, הרבנות הראשית היא הגורם האחראי הבלעדי על שמירת קדושת המקום, היא זו שקובעת מהו מנהג המקום והיא זו שעליה מוטלת האחריות והחובה לוודא כי קדושת הכותל תישמר". 

לסיום כותב הרב כי "מעולם לא זזה שכינה מהכותל המערבי. במעשיהן של 'נשות הכותל' ובמתן ההיתר להן לפעול כרצונן במקום, יש משום דחיקת רגלי השכינה חלילה ואוי לנו שכך עלתה בימינו. ובסיום מכתבו פונה אל היועמ״ש בפניה ״אבקשך לפעול בכל דרך למנוע את חילול המקום".

ארגון נשות הכותל אמר בתגובה לפניית הרב יוסף ליועמ"ש כי "הרב הראשי נוהג כאחרון הפוליטיקאים. מוטב היה לו הרב הראשי היה נוצר לשונו ולא מתיימר לדעת מחשבות וחשבונות שמיא. הרב הראשי לישראל יצחק יוסף לא מהסס שוב לתקוף את נשות הכותל ולהכפיש אותן. הפעם הוא מתיימר לדעת את חשבונות הקדוש ברוך הוא ומחשבותיו וטוען כי אנו דוחקות את רגלי השכינה מן הכותל המערבי. אם הרב הראשי מתיימר לדעת את חשבונות ומחשבות שמיא, אולי שיתן כמה הסברים לעם ישראל על הזילות שנעשה לכותל המערבי בחסות החרדים השולטים בו, כגון אירוח תערוכת מכוניות פרארי, אירוח סלבס כאלו ואחרים במעמד IVP, אירוח עבריין המין ברלנד ועוד כהנה וכהנה. 
 
"אנו ממליצות לרב הראשי לעשות חשבון נפש על הדרך בה הוא נוהג כלפי חלקים נרחבים בעם היהודי, דרך אשר מרחיקה רבים מהיהדות ומישראל. בעיצומו של ראש חודש אדר ב׳ ובמלאת 30 שנים לנשות הכותל, נמשיך ונקיים את פסיקת בית המשפט העליון כי נשות הכותל הן הן מנהג המקום, פסיקה אשר קיבלה חיזוק מהיועמ״ש, נתפלל בשמחה ובקדושה וברוב עם ונקדש שם שמיים ברבים".