הוא היה נשוי לשלוש נשים. הוא נחשב לאחד מהאנשים החזקים בעולם בתחום הכלכלי. הוא ניהל חיי מין סוערים והיה חשוד בעבירות מין ובניצול מעמדו כדי לקדם כלכלנית שעמה ניהל רומן. חקירה ניקתה אותו מחשד להטרדה ולניצול מעמדו, ונטען כלפיו רק שנהג ב"שיפוט לקוי באופן חמור".

הוא בן למשפחה יהודית מתבוללת. את הנטייה לעסוק בכספים הוא ירש מאביו שהיה יועץ מס. אמו, כמו רעייתו השלישית, הייתה עיתונאית. הוא רכש השכלה יהודית ולמד תלמוד. הוא שולט בשפות צרפתית, גרמנית, ספרדית, אנגלית ומעט ערבית. הוא עמד בראש ארגון בינלאומי שמקום מושבו בוושינגטון ונועד במקור להצמיד את ערך הדולר לזהב. כאשר תקן הזהב בוטל בשנת 1971, עבר הארגון לעסוק במתן הלוואות ארוכות טווח למדינות העולם השלישי.

הוא סוציאליסט, כלכלן ופוליטיקאי שכיהן, בין היתר, כשר אוצר והיה מועמד מוביל לנשיאות. בתקופתו כשר אוצר הגיעה הכלכלה לתוצאות מצוינות, לאחר שהצליח להביא לירידה חדה באבטלה. בתקופת כהונתו הושק מטבע האירו, שהחליף את המטבע בארצו. בשנת 2006 הוא התמודד בבחירות הפנימיות של המפלגה הסוציאליסטית לנשיאות, אבל נחל תבוסה. כמה שנים אחר כך, הוא הוזכר שוב כמועמד מוביל של המפלגה מול הנשיא שכיהן באותה תקופה וזכה לאחוזי תמיכה גבוהים בכל הסקרים.

נפילתו הגדולה הייתה לאחר שהואשם בתקיפה מינית ובניסיון אונס. זאת לא הייתה הפעם הראשונה שבה היה חשוד בעבירות מין. אשתו השלישית, נכדתו של סוחר אמנות אמיד, התייצבה לצדו והביעה את ביטחונה המלא בחפותו. היא העמידה לרשותו את אמצעיה הכלכליים ושילמה עבור הגנתו המשפטית היקרה. היא שכרה עבורו בית מפואר במנהטן שבו שהה במעצר בית, כשאזיק אלקטרוני צמוד לרגלו.

פחות משנה אחרי מעצרו הוא שוחרר ממעצר בית אחרי שמשרד חקירות ששכרו פרקליטיו ערער את אמינותה של המתלוננת. שנה מאוחר יותר הוא הגיע להסדר עם אותה מתלוננת, שבמסגרתו קיבלה פיצוי בסך מיליון וחצי דולר. ארבע שנים לאחר מכן הוא הועמד לדין בארצו באשמת סרסרות ואונס קבוצתי. חלק מההאשמות נגדו בוטלו בלי שהועמד לדין ומהאשמות אחרות הוא זוכה. זמן קצר לאחר מכן החליטה אשתו השלישית לעזוב אותו. מאז הוא כבר פצח בקשר עם אישה שצעירה ממנו בעשרות שנים.

אתם מוזמנים לגלות: מי האיש?

פתרון החידה הקודמת:
האישה שנולדה בשם שרה לוי וקיבלה את השם המחתרתי שולמית, שהפך לימים לשמה הרשמי, נישאה בשנת 1944 בנישואים חפוזים ליצחק, ששמו המחתרתי באצ"ל ומאוחר יותר בלח"י היה מיכאל. היא גם זו שלא חסכה את שבט לשונה מיריבו הגדול של בעלה, השר דוד לוי. היא הקימה את המועצה הציבורית למען הזקן ותרמה רבות לחקיקת החוק לאזרחים ותיקים. זוהי שולמית שמיר ז"ל, רעייתו של ראש הממשלה יצחק שמיר ז"ל.