הוא יליד רומניה שעלה לארץ לאחר מלחמת העולם השנייה והשתלב במרכז הרפואי תל השומר כרופא מרדים. הוא גויס ליחידת המבצעים המשותפים של השב"כ והמוסד על ידי רפי איתן, שהיה איש קהילת המודיעין, והשתתף בפעולות ומבצעים של היחידה במקביל לעבודתו כרופא בבית החולים. אחת הפעולות, שהסתיימה בכישלון, הייתה חטיפתו בחו"ל של קצין בדרגת סרן, מהנדס בחיל הים לשעבר, על ידי יחידת המבצעים של המוסד והשב"כ, לאחר שפנה ביוזמתו לאחת משגרירויות מצרים במערב אירופה והציע למצרים למסור להם מידע צבאי.

הקצין מת במהלך הטיסה, ככל הנראה ממנת יתר של חומר הרדמה שהזריק לו האיש, בשילוב עם טמפרטורה נמוכה שהייתה במטוס. הפרשייה התפרסמה בעיקר בשל העובדה שאיסר הראל, שהיה ראש השב"כ באותה תקופה, הורה לאנשי המבצעים שחטפו את הקצין להשליך את גופתו לים במהלך הטיסה לישראל.

פעולה ידועה שבה נקשר שמו של האיש, שהתרחשה בשנות ה־60, היא מבצע לכידה שביצעו אנשי המבצעים של המוסד, בהוראת ראש הממשלה דוד בן־גוריון, במטרה להביא את החטוף לישראל. גם במקרה זה הוא היה מי שהזריק לחטוף את חומרי ההרדמה, לאחר שערך לו בדיקה רפואית.

בראיון שהעניק בעבר בנו הקרדיולוג, הוא סיפר שדעתו של אביו לאורך השנים לא הייתה נוחה מהשימוש שנעשה ביכולותיו הרפואיות. לפני כעשור נמצא האב בגיל 88 ללא רוח חיים בביתו ברמת אביב, לאחר ששלח יד בנפשו.

היא מוכרת כשחקנית וכאמנית מצליחה. היא זוכת פרס התיאטרון הישראלי למפעל חיים, והנחתה בעבר גם את טקס פרס ישראל. היא נולדה בשם אחר לאב ניצול שואה. לימים סיפרה כי חשה בושה על כך שהוריה דיברו ביידיש, שנחשבה גלותית בעיניה. היא שיחקה בהצגות רבות בתיאטרון הקאמרי, תיאטרון חיפה, תיאטרון באר שבע ובית ליסין. בשנת 1972, במהלך צילומי סרט שבו השתתפה, היא הכירה את בעלה, שחקן וזמר, והשניים נישאו. בנה הוא מוזיקאי, ובתה היא שחקנית.

פתרון החידה הקודמת:
האיש שידוע באורח החיים הצנוע שלו, ושמעריציו רגילים לפגוש אותו כשהוא נוסע בתחבורה הציבורית - הוא השחקן ההוליוודי קיאנו ריבס.