הוא נחשב גאון קולנועי ועל כך אין עוררין. ילדותו עברה עליו באיטליה, בצל משטר לאומני וטוטליטרי בהנהגתו של בניטו מוסוליני בתקופה שבין מלחמות העולם הראשונה והשנייה. אביו היה האדריכל שבנה את בית הקולנוע הראשון ברומא. בשנות ה־30 לחייו הוא החל לעשות סרטים.

אחד מסרטיו הראשונים היה סרט תעמולה שביים עם חברו ויטוריו מוסוליני, בנו של מנהיג איטליה הפשיסטית. בהמשך הוא ביים כמה סרטים שהפכו שוברי קופות בעולם. הוא התיימר לתאר את האנשים כפי שהם, להבין את המציאות שבה הם חיים ולא ליצור אותה.

פרשיות האהבים שלו כבשו בשנות ה־50 את כותרות העיתונים. הוא נחשב חלוץ לא רק בתחום הקולנוע, אלא גם בתחום הגירושים, לאחר שהתחתן עם שלוש נשים והתגרש מהן. נכדו, שצילם סרט על המשפחה המפורסמת, קבע בציניות שהייתה לו אלרגיה לזוגיות ממושכת.

העיסוק הנרחב בנשים שהיו בחייו החל לאחר שהצליח לכבוש את לבה של אחת השחקניות ההוליוודיות הידועות. הם התחתנו, וממנה נולדו לו בן ושתי בנות. אחת מבנותיו הפכה לדוגמנית ולשחקנית מפורסמת. סיפור האהבה עם כוכבת־העל ההוליוודית התחיל ממכתב שקיבל ממנה בשנת 1948, שבו היא הציעה לו שיתוף פעולה מקצועי.

שיתוף הפעולה בין השניים הוליד את אחד מסיפורי האהבה המפורסמים ביותר בדברי ימי הקולנוע וזכה לסיקור חסר תקדים בעיתונים של אותה תקופה. הניסיון ליצור סרטים עם הרעיה השחקנית נחל כישלון קופתי צורב.

התפוח לא נופל רחוק מהעץ. אחד מבניו הצליח לכבוש את לבה של מי שהייתה נסיכת מונקו, אחת הנשים היפות בעולם. בן אחר שלו ממוצא הודי, שראה עצמו ממשיך דרכו, מת מצריכת קוקאין.

הוא עצמו נדבק בחיידק טורף ומת מהתקף לב בתחילת יוני 1977, בגיל 71, כשלצדו אשתו הראשונה ואחד מבניו. בעת שחלה הוא החליט להכין סרט על מחלתו. הוא לא השאיר ליורשיו פרוטה, אבל השאיר מאחוריו הרבה סכסוכים משפחתיים.

אתם מוזמנים לגלות:
מי האיש?

פתרון החידה הקודמת:

האיש שהיה עיתונאי, סופר וממייסדי רשות השידור, חתן פרס סוקולוב למפעל חיים, ועישן 80 סיגריות ביום, הוא נקדימון רוגל, שיזם בין השאר את משחק הרדיו "מחפשים את המטמון" בקול ישראל.