לגיטימי לרצות להחליף שלטון ולפעול לכך. לא לגיטימי בעיניי לחרות על הדגל את צמד המילים המבזה: “ביבי לך”, כאילו שמדובר באויב העם. ראש הממשלה בנימין נתניהו עשה רבות למען עם ישראל. הייתי מעז לומר כי עשה הרבה יותר מהמתמודדים מולו על ראשות הממשלה. הוא היה לוחם ביחידה מובחרת בשירותו בצה”ל והיה שר אוצר משובח. הוא ביצע רפורמות כלכליות רבות, חלקן למורת רוחם של הטייקונים כמו הרפורמה להגבלת הריכוזיות במשק, הרפורמה בשוק ההון ורפורמה שהגבילה את תחומי הפעילות של הבנקים. בעקבות זאת, הכלכלה בישראל פרחה ויצרה רזרבות שאפשרו לישראל לעבור את המשבר העולמי של שנת 2008.

נתניהו הוא גם מומחה ללחימה בטרור. הוא יזם קואליציה שהשיתה סנקציות על איראן חרף עוינותו של הנשיא לשעבר אובמה והמשיך בכך בהצלחה מרובה בתקופתו של הנשיא לשעבר טראמפ. הוא אף מנהל מאבק מוצלח נגד הצטיידות איראן בנשק גרעיני בדרכים מגוונות ויעילות. נתניהו אף הוביל להעברת השגרירות האמריקאית לירושלים, להכרה אמריקאית בסיפוח רמת הגולן ולתמיכה אמריקאית באפשרות של סיפוח שטחים ביהודה ושומרון. הוא גם הביא הסכמי שלום ונורמליזציה עם מדינות ערביות ובכך למעשה הקים ברית צבאית בלתי כתובה בין ארצות ערב המתונות מול איראן.

ערב משבר הקורונה, בישראל היה מצב כלכלי מעולה עם אבטלה מהנמוכות בכל הזמנים ועם רזרבות גדולות. הדבר אפשר לעבור את המגיפה בדרך טובה ממרבית הארצות בעולם. למרות הביקורת עליו, את משבר הקורונה ניהל נתניהו בצורה מצוינת. הוא הבין מיד כי בישראל לא ניתן לאכוף עטיית מסיכות ושמירה על ריחוק חברתי בכל המגזרים. לכן הוא נקט שני מסלולי טיפול במגיפה. המסלול הראשי היה פתרון עוקף “חוסר משמעת”, והוא להביא מהר ככל שניתן את החיסון. המסלול השני נועד למנוע את התמוטטות בתי החולים ואת יציאת המגיפה משליטה. כך, בכל פעם שהתקרבנו למצב של עומס גדול בבתי החולים וחלה קפיצה ברמת הנדבקים היומיים, בוצע סגר, שהוריד את מספר הנדבקים ואת הלחץ בבתי החולים. בדיעבד, מתברר כי בכל פעם שהוחלט על סגר, ההחלטה הייתה בעתה.

החיסונים הביאו את ההקלה המשמעותית שממנה אנחנו נהנים היום. אנחנו בין המדינות הראשונות בעולם לצאת מהקורונה. כלכלת ישראל נפגעה פחות מרוב כלכלות העולם, וממשלת ישראל זוכה לציון גבוה בניהול הקורונה. נתניהו עשה הרבה טעויות ככל בן אנוש שאינו מושלם. בגיל 18 הנחתי מתחת לכרית במיטתי פנקס ובו החלטתי לרשום את שמות האנשים המושלמים שאפגוש בעולם. הפנקס עדיין ריק. יש לי הערות להתנהלותו של נתניהו בתחומים שונים.

חרף עשייתו העצומה למען ישראל, זה לגיטימי כמובן לרצות בהחלפתו. אבל מכאן ועד לאמירה “לך” המרחק גדול. האמירה “לך” מבטאת בעיניי כפיות טובה. ומי הקוראים לו ללכת? אנשים שבאמתחתם אין קמצוץ של עשייה למען עם ישראל בהשוואה אליו.

הכותב הוא חבר ב"מבטחי", פורום מפקדים לאומי