מכבי תל אביב התארחה הערב (ה') בויטוריה אצל קאחה לבורל, וכמו כל אחד ממשחקיה בשבועות האחרונים הייתה חייבת להשיג את הניצחון, וכמו מול סיינה בשבוע שעבר, עמדה במשימה. ניצחון 62:66 בקרב דרמטי. 

הצהובים אולי בזכות ההצלחה בשבוע שעבר, פתחו עם הרבה מאוד זריקות מחוץ לקשת, אבל הקסם פג, ומכבי התקשה לפגוע. לשמחתו של דייויד בלאט, גם הספרדים לא בתקופה טובה, והחטיאו לא פחות. אף אחת משתי הקבוצות לא תתגאה במיוחד בכדורסל שהציגה ברבע הראשון והוא הסתיים בתוצאה 10:11 לטובת הצהובים.

בתחילת הרבע השני הכדורים החלו להיכנס עבור שתי הקבוצות. מכבי נהנתה מכך שאנדרס נוצ'יוני ביצע את העבירה השלישית שלו עוד לפני שעבר חצי רבע, אבך לא עמדה בקצב צבירת הנקודות של הספרדים. למרות 12 איבודי כדור במחצית אחת, המארחים ירדו להפסקה ביתרון 28:31.


שוב יתחילו לפנטז על עלייה לשלב הבא. צילום: עדי אבישי

התוצאה המשיכה להיות צמודה לאורך הרבע שלישי, למרות שאחוזי הקליעה של קאחה לבורל היו טובים יותר, והם לקחו כמו גדולה יותר של כדורים חוזרים. מכבי תל אביב נאלצה להסתדר דקות ארוכות ללא יוגב אוחיון, שככל הנראה סבל מפציעה קלה בקרסול, והספרדים ניצלו זאת כדי לשמור על היתרון 43:47.

תוך פחות משתי דקות בתוך הרבע הרביעי מכבי תל אביב לקחה את היתרון במשחק 47:48. כמו במשחק בתל אביב שנגמר רק ביתרון נקודה לספרדים, גם המשחק הזה הפך לקרב עצבים בין שתי הקבוצות. 24 שניות לסיום דייויד לוגאן עם שלשה גדולה העלה את מכבי ליתרון 62:64.

הספרדים לא הצליחו לקלוע בהתקפה שלהם, וכדור ביניים נתן לצהובים עוד התקפה. מאצ'יי לאמפה עשה עבירה על דייויד לוגאן ושלח אותו לקו, שם הוא קלע 2-2, ולמעשה קבע את תוצאת המשחק. בשבוע הבא תתארח מכבי באיסטנבול אצל פנרבחצ'ה\אולקר.

מאמן מכבי תל אביב דיוויד בלאט סיכם: "ראיתי כמה תמונות פה על הקיר, ואת שלי כנראה לא יתלו אבל האולם הזה בכל זאת האיר לנו פנים ולא בפעם הראשונה. זה בדיוק סוג המשחק שקיוונו לו. הם יותר טובים וזה הבית שלהם. אני חושב שהשלטנו את הקצב ואת והסגנון שרצינו. החבר'ה נתנו את הלב והנשמה". 

קלעים:

מכבי תל אביב: סמית' 20, לוגאן 16, ג'יימס 11 (10 כ"ח), פניני 6, אוחיון 3.

קאחה לבורל: לאמפה 19 (12 כ"ח), סאן אמטריו 11, האורטל 9, קאוסר 6, מ. בייליצה ונ. בייליצה 5 כ"א, קוק 3, נוצ'יוני 2