קצין צה"ל מחיל האיסוף הקרבי נהרג הלילה (ג') מירי כוחותינו. הירי בוצע במהלך פעילות מבצעית של חטיבת גבעתי בצפון רצועת עזה, בסמוך לגדר המערכת.

מתחקיר ראשוני של האירוע עלה כי הכוח זיהה בטעות את הקצין כמחבל, ופתח לעברו באש. בגל"צ דווח כי במהלך פעולה שיצאה לדרך בשעה 3:00 לפנות בוקר - יצא כוח תצפית בשני כלי רכב. כוח גבעתי פטרל סביבם כדי לאבטחם, אך אחד החיילים זיהה תנועה חשודה בסמוך לאחד מנגמ"שי המודיעין.

מסיבה שאינה ברורה, זיהה החייל את את הקצין כמחבל, פתח בנוהל מעצר חשוד, ולבסוף פגע בשוגג בגבו של הקצין, שבאותה עת ישן ברכב. מדובר צה"ל נמסר כי הודעה בדבר מותו של הקצין נמסרה למשפחתו, וכי נסיבות האירוע עדיין נמצאות בתחקיר.

בבוקר, שעות לאחר התאונה, וללא קשר אליה, נשמע אזעקת צבע אדום באזור אשכול, בדרום רצועת עזה. לאחר האזעקה גם נשמע פיצוץ. ככל הנראה מדובר בפצצת מרגמה אך לא נגרם נזק ואין נפגעים.


צילום ארכיון: פלאש 90

לפני כשבועיים נפצע חייל צה"ל באורח קל עד בינוני מכוויה בפניו, ו-16 חיילים נוספים נפצעו קל משאיפת עשן כששריפה פרצה על ספינה מסוג "דבורה" של חיל הים מול חופי אשדוד. כל החיילים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים.

הספינה הייתה בפעילות מבצעית שגרתית בים התיכון כאשר פרצה השריפה כתוצאה מתקלה במשאבת מים. החיילים על סיפון הספינה הצליחו להשתלט על השריפה וכיבו את האש.

בחודש נובמבר האחרון נפגעו שני חיילי צה"ל במהלך פיצוץ מתוכנן בפעילות מבצעית בהר דב, סמוך לגבול לבנון. החיילים פונו במסוק לקבלת טיפול רפואי בבית חולים ומצבם הוגדר קל. מקורות בטחוניים הבהירו כי לא מדובר בפעילות של גורמים עויינים, וכי האירוע התרחש מחוץ למוצב צבאי. השניים, מגדוד 890 של הצנחנים, נפצעו בשעה שניסו להפעיל אמצעי חבלה. 

בחודש מאי האחרון נהרג חייל צה"ל, טוראי רועי (ישראל) אלפי, בן 19 מגן יבנה, לאחר שעלה על מוקש נגד טנקים. אלפי היה בתקופת הכשרה בחיל, ולקח חלק בפינוי מוקשים שנערך באזור רמת הגולן. מותו נקבע במקום והודעה נמסרה למשפחה. מפקד זרוע היבשה, אלוף גיא צור, מינה צוות מומחים בראשות אל"מ לתחקור האירוע.