שרת הבריאות, יעל גרמן, הודיעה היום (ד') על מינוי פרופסור ארנון אפק לתפקיד מנכ"ל משרדה, במקומו של פרופסור רוני גמזו, שיסיים את תפקידו בסוף החודש.

פרופסור אפק (51), הוא מומחה לפתולוגיה ולמנהל רפואי. מאז 1 בינואר 2012 הוא משמש כראש מנהל הרפואה במשרד הבריאות, תפקיד אליו התמנה לאחר ששימש בשנים 2007-2011 כסגן מנהל בית החולים שיבא בתל השומר.

בתפקידו כראש מנהל הרפואה, נשא פרופסור אפק באחריות לתחום הרגולציה הרפואית של מערכת הבריאות, ובאחריות על תחום ועדות הערר לשירותי בריאות במדינות חוץ. כמו כן, הוא נושא באחריות לניהול מחלקות רבות במשרד הבריאות, הכפופות למנהל הרפואה, בהן: גריאטריה, אגף לבריאות הנפש, אגף לבריאות השן, אגף לרפואה כללית והאגף לרפואה קהילתית, היחידה הארצית למכשירי שיקום וניידות, המחלקה הארצית לפיזיותרפיה, מערך הפסיכולוגיה, המרכז הארצי להשתלות, השירות הארצי לעבודה סוציאלית, השירות הארצי לריפוי בעיסוק ועוד.

בנוסף, עומד פרופ' אפק בראש ועדה מייעצת לשרת הבריאות בנושא מחלות נדירות, ובראש ועדה מייעצת לשרה לבחינת 'חוק החולה הנוטה למות'. כמו כן, הוא חבר הועדה לחיזוק הרפואה בנגב, וכן חבר בתת ועדת גרמן לתיירות רפואית. פרופסור אפק היה גם חבר בתת הועדה לריבוי ה"כובעים" של משרד הבריאות.

>>> רוצים לקבל ניוזלטר של מעריב השבוע? הירשמו כאן


הרצף הניהולי יישמר. גרמן. צילום: פלאש 90

אפק, אשר נשוי לדוקטור לימור אפק, רופאת שיניים, ואב לשחר ולאורן, למד לימודי רפואה בבית הספר לרפואה בהדסה, וסיים תואר שני במנהל רפואי בהצטיינות באוניברסיטת בן גוריון. את התמחותו בתחום הפתולוגיה ביצע במרכז הרפואי שיבא, ובמנהל רפואי בהנהלת משרד הבריאות. הוא משרת במילואים בחיל הרפואה בדרגת אלוף משנה, ומשמש כפרופסור חבר בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב, ואף עומד בראש תכנית ניו יורק.

שרת הבריאות, יעל גרמן: "האתגרים העומדים בפנינו במערכת הבריאות הם אדירים. עם סיום עבודות הועדה לחיזוק מערכת הרפואה הציבורית בישראל, בשנה הקרובה נוציא לדרך רפורמות חדשות, ובמקביל, נמשיך בתנופת העשייה ובשינויים הרבים שמוביל המשרד בתחומים רבים. פרופ' אפק מגיע מתוך המערכת, והוא אחד מראשיה, ולכן הרצף הניהולי, החזון הקיים ותכניות העבודה יימשכו, באופן מסודר, וללא זעזועים".

"אני יכולה להעיד על פרופ' אפק כי לפני היותו רופא מצוין ומנהל מוכשר, חרוץ ואהוב, הוא בראש ובראשונה בן אדם ערכי, צנוע, נעים הליכות וחכם. אני סמוכה ובטוחה שיצליח בתפקידו, כפי שהוכיח בכל תפקיד שעשה בעבר, ויהיה פרטנר נהדר לשנות ולעשות. בהזדמנות זו, אני מבקשת להודות גם לפרופ' רוני גמזו שלא שוקט על שמריו עד יומו האחרון בתפקיד, ולאחל לו בהצלחה בכל אשר יפנה", אמרה גרמן.