חגיגות הזכייה של מכבי תל אביב באליפות אירופה נמשכו אל תוך הלילה במילאנו וגם בתל אביב. 37 שנה אחרי הגביע הראשון שהוביל את האוהדים אל הבריכה בכיכר מלכי ישראל, האלפים נהרו לאותה בריכה, כיום בכיכר רבין, כדי לחגוג את התואר השישי של מכבי בהיסטוריה ולשיר "יש אליפות למכבי". 

בבית העירייה נערכו לאפשרות שמכבי תזכה ביורוליג ומיד לאחר סיום הגמר מול ריאל מדריד, נצבע המבנה בצבעי כחול-צהוב. בחלקים מהעיר נורו זיקוקים, הנהגים צפרו והאוהדים שרו ברחובות, למרות השעה המאוחרת.  

הניצחון הוציא לרחובות מילאנו כ-7,000 אוהדים מאושרים בצהוב, שחגגו כל הלילה את הזכייה המדהימה. חלקם, אגב, עשו את דרכם לאיטליה רק אתמול כדי לא להחמיץ את הזכייה, ורכשו כרטיסים מחוץ לאולם.

>>> הנשיא בירך את בלאט: "כמעט עשיתם לי התקף לב"


צילומים: עדי אבישי

השחקנים עצמם יצאו מהמגרש במילאנו רק שלוש שעות לאחר שריקת הסיום, עם הניצחון 86:98 לאחר הארכה. החגיגות נמשכו גם בבית המלון. הבעלים דייויד פדרמן סיפר: "היתה שמחה גדולה. כבר הרבה שנים לא ראינו דבר כזה. זה היה מאד לא צפוי, אבל כשחושבים על זה, ורואים שניצחנו קבוצות כמו ריאל וצסק"א, כנראה שזה לא מקרי".

פדרמן, שדיבר הבוקר בגל"צ, סיפר: "בדיבורים בינינו אמרנו שזו כנראה ההצלחה הכי גדולה שהיתה לנו אי פעם, כי שיחקנו עם קבוצה יחסית אפורה ובלי שחקנים גדולים. כשמסתכלים מול מי שיחקנו, כל שחקן עשה לנו סחרחורת בראש רק מהמחיר שלהם. ההרגשה שלנו שזה אולי הניצחון הגדול שהיה לנו בהיסטוריה של המועדון".

"הגענו למלון בשעה די מאוחרת", סיפר היו"ר שמעון מזרחי, "היו עיכובים במגרש עצמו. השחקנים חגגו. בתוך חדר ההלבשה. היו הרבה ראיונות טלויזיה, אכלנו ארוחת ערב. החבר'ה הלכו לישון די מאוחר והיתה לנו השכמה מוקדמת בעקבות ההכנות לטיסה. עכשיו אנחנו כבר על הרגליים".

>>> יו מאן, זאת אימפריה: אייל לוי היה עם אוהדי מכבי
צילומים: עדי אבישי

"לא האמינו בנו"

הקפטן גיא פניני, שהניף אתמול את הגביע יחד עם דייויד בלו, הכריז הבוקר: "עשינו את זה בגדול. זה בלתי נתפס. לא האמינו בנו". הוא סיפר כי אחרי כל הקאמבקים המטורפים שחוותה הקבוצה, הוא לא האמין שהגביע נוסע לישראל עד שריקת הסיום.

באופן אישי אמר: "עברה עלי שנה לא פשוטה. התחלתי את העונה לא כמו שציפיתי מבחינה מקצועית. לאט לאט הדברים שעשיתי הסתדרו ועבדתי קשה. כנראה שכשאתה הולך בדרך שלך, הדברים מסתדרים".

>>> רייס נבחר ל-MVP של הפיינל פור
חגיגה גם במסעדות ובפאבים. צילום: ארטיום דגל

על הבחירה בבלו להניף איתו יחד את הגביע, אמר: "היה לי קשה לבחור, כי כל אחד נתן מעצמו, אבל אני חשב שדייויד כל כך הרבה שנים במועדון. הוא מסמל את רוח המועדון. הוא ווינר אמיתי. גבר שבגברים. מגיע לו להיות חלק מההנפה. יכול להיות שזה המשחק האירופי האחרון שלו. אני מקווה שלא, כי הוא שחקן ענק".

מכבי ת"א צפויה לנחות בישראל עם הגביע בשעה 16.00, והיא צפויה להתקבל על ידי האוהדים בנמל התעופה בן גוריון. המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים. עם זאת, סדרת חצי גמר הפלייאוף תיפתח כבר ביום חמישי, ולכן החגיגות הצהובות צפויות להסתיים במהירות, על מנת שגביע אירופה לא יהיה הגביע היחיד שיחזור אל הארון של שמעון מזרחי.

>>> המספרים מאחורי הזכייה של מכבי

>>> בספרד לא מבינים: "איך הפסדנו לקבוצה כזו?"

צפו בחגיגות: