תנועת אומ"ץ שלחה מכתב ליועץ המשפטי לממשלה ובו היא מביעת את התנגדותה להסדר הטיעון ההולך ומתגבש בין הפרקליטות לבין הרב יאשיהו פינטו וקוראת לו להתנגד להסדר כזה ולהוציא נגדו צו איסור יציאה מהארץ ולהשאירו במעצר בית. 

בין הנימוקים להתנגדות, מונה התנועה את העבירות החמורות אותן ביצע לכאורה הרב פינטו, כפי שהוהבאו בכתבה של אילנה דיין בתכנית "עובדה". העבירה הראשונה היא נטילת כספים, לכאורה מיליוני שקלים, מן העמותות הציבוריות, בעלות מטרות רשומות נעלות שבחסות הרב, - לכיסו הפרטי ולכיס בני משפחתו. העבירה השנייה המתוארת בכתבה היא ניסיון לשחד קצין משטרה בכיר [תת ניצב אפרים ברכה] בסכום של 200 אלף דולר. לטענת אומ"ץ העבירות של מורשעי פרשת "הולילנד" מחווירות לעומת העבירות המיוחסות לפינטו.

במכתב גם נטען כי אם הנימוק להסדר הטיעון הוא החומר שנתן ושעתיד לתת הרב פינטו למשטרת ישראל בענין ניצב מנשה הארביב הרי שספק אם הוא מחזיק מים. "ניצב ארביב אינו קוטל קנים והוא עתיד להילחם על חפותו וספק רב אם הוא בכלל יועמד לדין. את מחיר כישלונו הגדול בעצם ההתחברות לרב שבחצרו מסתופפים ראשי העולם התחתון הישראלי, גם בארץ וגם בארה"ב, הוא כבר שילם בהתפטרותו ממשטרת ישראל", נכתב במכתב.


שילם את המחיר הכישלון בהתפטרותו. ארביב. פלאש 90 

לדברי אומ"ץ, יש לשים קץ יש לשים קץ לכל התופעה, "שבה מתרועעים יחדיו, תחת קורת גג אחת, פוליטיקאים, בעלי עסקים גדולים ביותר, פושעים מן העולם התחתון הישראלי וקציני משטרה בכירים ביותר המבקשים, באמצעות פינטו והאוחזים בשולי גלימתו, לסדר לעצמם ג'ובים ועסקים, בתום שירותם במשטרה". באומ"ץ טוענים כי ידוע להם על ג'ובים שסודרו לקציני משטרה, בשל הקשרים המצוינים לעיל.

באומ"ץ אפילו מעלים את אפשרות של קונספירציה לפיה כל הרעיון ל"הסדר הטיעון" הוא כדי למנוע קיומו של משפט, "שבו יתגלו הקשרים המדויקים בין קציני משטרה לבין פוליטיקאים ואנשי עסקים והכל בחסות הרב פינטו ועוזריו הקרובים, שחלקם הם אנשי עולם תחתון ידועים".